Hlavní navigace

Cesty domů: 94. díl – Shledání

[Tisková zpráva] Vaše oblíbené postavy z Cest domů se po pár týdnech vracejí v další, už čtvrté řadě seriálu. Co je čeká? Honza se vyléčil ze zranění, které mu způsobil Hamzík, a nechal se spolu s Vejnarem přeložit na obecnou kriminálku. Bude tam spokojený? Do Hradiště přijíždí za svým manželem Jiřím státní zástupkyně Ivana Pánková. S kým se tu nečekaně potká? Rudolf podal po nešťastné operaci Martiny výpověď z nemocnice. Teď čeká, kdo vyhraje konkurz na nového primáře. Věří, že to bude Ríša.

Sdílet

Sledujte první díl nové série, v pořadí už devadesátý čtvrtý, v pondělí 6. února ve 20.00 na Prima family.

Honza se vyléčil ze zranění, které mu způsobil Hamzík, a nechal se spolu s Vejnarem přeložit na obecnou kriminálku. Jejich nový šéf je major Soudek, chlapík, který z nich má stejně smíšené pocity, jako mají oni z něj. Vejnar s Honzou ale nemají na rozebírání toho, jestli neměli raději odejít s Jírovou do Prahy, moc času. Pracovní povinnosti je totiž mnohem častěji než na hospodářské kriminálce přivádějí do terénu. Tak hned během prvního týdne řeší případ domácího násilí v rodině Holých i vyhrožování státní zástupkyni. Jaké bude Honzovo překvapení, až zjistí, kdo je v tomto případu onou poškozenou paní?

Rudolf je nervózní jako tygr v kleci. Po nešťastné operaci Martiny a její smrti podal výpověď a odešel z nemocnice. Protože se ale doma nudí, hledá jakoukoliv záminku, aby mohl nakráčet na kardiochirurgii. Vedením oddělení je zatím pověřená Alice, která Rudolfovy spanilé jízdy toleruje. Konec konců od Rudolfa se má stále co učit jak ona, tak většina jejích kolegů. Každým dnem má být ale jmenovaný nový primář. Rudolf je přesvědčený o tom, že konkurz vyhraje Ríša. Co by se ale stalo s kardiochirurgií, kdyby primářské křeslo získal Vencl? Nebo kdyby vyhrál někdo úplně jiný?

Bára a Bety se jen náhodou dozvědí, co před nimi chtěli Honza s Vejnarem utajit. Že se po nich střílelo a Vejnar dostal ránu vzduchovkou. Nic vážného se sice nestalo, ale Bára si uvědomuje, že se stát mohlo. Od té chvíle, co Honzu postřelil Hamzík, se o něj mnohem víc bojí. Proto začne na Honzu naléhat, že by si měl najít jinou práci. Kdysi vystudoval práva, co kdyby to zkusil v tomto oboru? Ale Honza moc dobře ví, že v obleku a kravatě by nebyl šťastný. Parťáka přemluvil, aby s ním šel na obecnou kriminálku, přece ho teď nemůže opustit. Podaří se mu to Báře vysvětlit?

Do Hradiště přijíždí z Prahy státní zástupkyně Ivana Pánková se synem Danem. Ač nerada, potřebuje pomoc od svého muže Jirky, který si tu koupil dům a k Ivanině nelibosti se sem přestěhoval. Dan je totiž dost nezvedený synáček. Udělal v Praze průšvih, který se dotýká i jí samotné, a Ivana potřebuje, aby ho Jirka za Dana jako už několikrát v minulosti vyžehlil. Ona na Danovy úlety nemá čas ani sílu. Ivana je nemile překvapená, když zjistí, že v domě žije i Jiřího matka a její tchyně Stázka, která ji nesnáší. Ivana jen s velkým sebezapřením ve vile přenocuje. A to zdaleka není všem překvapením konec. Co Ivana zjistí ráno, když chce odjet zpátky do Prahy? A kam ji nová situace zavede?