Hlavní navigace

Cesty domů: 95. díl – Druhá šance

[Tisková zpráva] Ivana přišla o práci v Praze a s odporem se rozjela zpátky do Hradiště, aby si promyslela, co bude dělat dál. Jak dlouho vydrží žít pod jednou střechou se Stázkou, která se netají tím, že ji nenávidí? Pokud si Lída myslela, že tu největší krizi si s Rudolfem už zažila, spletla se. Není nic horšího než bývalý primář, který najednou nemá komu velet. Čím se Rudolf zabaví, když už nesmí pracovat v nemocnici? Honza se pořád nemůže vzpamatovat z toho, že po tolika letech potkal Ivanu. A nemůže na ni přestat myslet. Jak dlouho bude trvat Báře, než pozná, že se s ním něco děje?

Sdílet

Ivana je vzteky bez sebe. Je naštvaná na celý svět, ale hlavně na Dana, nejraději by ho minimálně rok neviděla. Jirka sice zaplatil tučné odškodné dívce, které Dan proti její vůli udělal potrat, jenže zapomněl na drobný detail. Ta dívka je dcerou Ivaniny nadřízené, která si vzápětí zchladila žáhu na Ivaně. Takže státní zástupkyně s úspěšnou kariérou v Praze se rázem ocitla v díře jménem Hradiště. Pohromadě v jednom domě s manželem Jirkou, který jí svým nadbíháním leze na nervy, se synem Danem, kvůli kterému přišla o místo, a s tchyní, která ji nenávidí. Jak dlouho Ivana v takovém prostředí vydrží?

Pokud si Lída myslela, že tu největší krizi si s Rudolfem už zažila, spletla se. Není nic horšího než bývalý primář, který najednou nemá komu velet. Rudolf sedí celý den doma a bez práce se nedokáže zabavit. Na kardiochirurgii už nemůže, když se stal primářem Vencl. Tak alespoň vyslýchá Lídu a Šimona, co je v nemocnici nového. Když už nesmí operovat, vezme zavděk alespoň nějakým bílým pláštěm. Nakráčí do ordinace s nápadem, že se bude dělit o práci s Petrem. Ale také s představou, že bude o všem rozhodovat. Co na to řekne Petr a hlavně – jak se ti dva v jedné ordinaci snesou?

Honza se pořád nemůže vzpamatovat ze šoku, že po tolika letech zase viděl Ivanu. A okolnosti nahrávají tomu, aby se potkávali znovu a znovu. Ivaně někdo zničil auto, takže vypovídá na policii. Pak se potkají u Pánkových ve vile, kde je Honza nechtěným svědkem rodinné rozepře. Ivana se mu za to přijde druhý den omluvit. Honza na Ivanu nemůže přestat myslet. O to víc se snaží pohnout s jejím případem. Ivana tuší, co se v Honzovi odehrává, ale on se brání: Je jedna z nich, někdo na ni zaútočil, to se neodpouští. Jak dlouho bude Báře trvat, než si všimne, že se s Honzou něco děje?

Jirka je spokojený i nešťastný zároveň. Koupil vilu, kterou vlastníma rukama zrenovoval. Ačkoliv myslel, že v ní bude původně žít jen se svou matkou Stázkou, najednou je celá rodina zase pohromadě. Ale za jakých podmínek. Ivana mu dala jasně najevo, že tu zůstane jen pár dní, než si promyslí, co bude dělat dál. Vrátila se sice k němu, ale rozhodně ne do jeho ložnice. Navíc Stázka dává nepokrytě najevo, jak Ivanu nenávidí. A Dan? Sotva ho z jednoho průšvihu vysekal, už ho Jirka podezřívá, že se namočil do nového. Matka s babičkou ale Dana zuřivě brání. Proč spolu dvě ženy, které Jirka miluje ze všeho nejvíc, nemohou slušně vycházet? A proč zrovna jeho syn roste pro kriminál?

Sledujte devadesátý pátý díl seriálu Cesty domů, ve středu 8. února ve 20.00 na Prima family.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).