Hlavní navigace

Cesty domů: 96. díl – Kamarádi?

[Tisková zpráva] Ivana se přišla oficiálně představit jako nová státní zástupkyně, která bude mít na starost Vejnarovy a Honzovy případy. Proč z toho Honza vůbec nemá radost? Roman Hamzík byl odsouzený, což je pro Bernátovy důvod k oslavě, kterou ale svým příchodem naruší Karolína. O co přišla poprosit? Vencl v primářském křesle předvádí celému oddělení svou moc. Nejenže dusí Ríšu, ale žáhu si začal chladit i na Šimonovi. Ten má naštěstí úplně jiné starosti. V novinách je zpráva o dalším útoku na bezdomovce. Jirka se obává, že s tím má něco společného Dan. Jsou jeho obavy oprávněné, nebo jen slyší trávu růst?

Sdílet

Ivana se smířila s tím, že místo v Praze trčí teď v Hradišti. Našla si na tom totiž jednu pozitivní věc. Bude vídat Honzu. Přišla se oficiálně představit jako nová státní zástupkyně a oznámit Honzovi s Vejnarem, že bude mít na starosti většinu jejich případů. Zdá se, že ji to docela těší. Honza z toho ale není moc nadšený. Od té doby, co se Ivana objevila v Hradišti, se mu zkomplikoval život. A on najednou neví, co má dělat. Neumí si představit, že by se s Ivanou denně vídal a probíral s ní případy, které řeší. Proč má pocit, že to není jenom náhoda? Že tím Ivana něco sleduje?

Jirkovi dělá starosti Dan. V novinách je zpráva o dalším útoku na bezdomovce. Jirka okamžitě na syna vletí. Podezřívá ho, že si s bezdomovcem vyřídil účty. Stejně jako s tím prvním. A tak jako s několika dalšími lidmi v minulosti. Ivana Jirkovy spekulace rozhořčeně odmítá. Stejně jako obvinění z toho, že se Danovi měla jako dítěti víc věnovat, místo aby si budovala kariéru. A Stázka? Pro tu je Dan její zlatý vnuk, kterému by odpustila všechno na světě. Jirka ale neví, co má dělat. Co když je Dan opravdu jiný než ostatní lidé? Psychopat, který nezvládá svou agresivitu a který by se měl léčit. Má opravdu důvod k obavám, nebo jen slyší trávu růst?

Roman Hamzík byl odsouzený, což je pro Bernátovy důvod k oslavě, kterou ale naruší Karolína. Ona rozhodně nemá co slavit. Bylo sice období, kdy Romana nenáviděla, ale to už je pryč. A teď je pryč i šance na to, že mohli být konečně zase spolu jako šťastná rodina. Právě když to mezi nimi začínalo být zase hezké, byl Roman odsouzený. Navíc Nikola to špatně nese, zhroutila se. Karolína ví, že Roman si trest zaslouží, ale chtěla by ho alespoň navštívit a rozloučit se s ním. Proto přišla za Honzou, ten by jí mohl pomoct. Jak se Honza zachová?

Šimon má v práci trochu problémy. Vencl se jako nový primář náležitě předvádí a dává všem najevo svou moc. A hledá jakoukoliv záminku, aby se po těch, s nimiž měl v minulosti nějaký střet, mohl vozit. Nejvíc to odnáší Ríša, kterému Vencl přiděluje k operaci samé smrťáky. A čeká, jak dlouho to Ríša vydrží, než se zhroutí a z kardiochirurgie odejde. Šimon přišel zatím jen o osobní ohodnocení. To přežije, i když se mu teď hodí každá koruna. Zařizuje totiž byt, který si pořídili s Vendy. Kdyby to Šimonovi před rokem někdo tvrdil, zřejmě by mu nevěřil. Ale asi se opravdu konečně zklidnil a usadil. Že by dokonce plánoval s Vendy rodinu?

Sledujte devadesátý šestý díl seriálu Cesty domů v pondělí 13. února ve 20.00 na Prima family.