Hlavní navigace

Cesty domů: 97. díl – Bezmoc

[Tisková zpráva] Jirka stráví příjemný den s Danem na rybách, kde si otec a syn leccos vyříkají. A nečekaně příjemně se k němu později chová i Ivana. Že by jejich vztah měl ještě šanci? V hospodě se objeví Marcel Ryndl, muž, kterého Bára hodně milovala, ale taky si kvůli němu dost vytrpěla. Na koho dalšího kromě Báry je Marcel ještě zvědavý? Rudolf musí bezmocně přihlížet tomu, jak Vencl ničí kliniku, kterou on vypiplal. Najde způsob, jak Vencla srovnat? A pokud ano, jaké bude mít jeho zásah následky? Ivana se ukáže jako neústupná státní zástupkyně, která má na některé případy rozdílný názor než Honza s Vejnarem. Dokážou přesto spolupracovat?

Sdílet

Když už má Jirka Dana pod svou střechou, rozhodl se trávit s ním trochu víc času. Vytáhne ho proto brzo ráno na ryby. To je ideální místo pro vážný chlapský rozhovor. Při něm si oba Pánkové leccos vyříkají. Dan Jirku přesvědčí o tom, že není žádný hajzl a že nehodlá dělat další průšvihy. Jirka se proto vrací domů v dobré náladě. A když se ještě sejde u večeře s Ivanou, která jeví nečekaný zájem o to, jak se Jirka s Danem měli celý den, má Jirka pocit, že se u nich doma vrací všechno do starých a lepších časů. Že by měl Jirka u Ivany ještě nějakou naději? Kdyby tak tušil, co, nebo spíš kdo, je příčinou její dobré nálady…

Bára nevěří vlastním očím. Mezi hosty v hospodě se najednou objevil Marcel Ryndl. Chlapík, s nímž toho hodně prožila, kterého moc milovala, ale kvůli kterému si taky dost vytrpěla. Marcel se přišel podívat, kde Bára vaří své speciality. A nestačí se divit, že obhospodařuje kuchyň obyčejné „čtyřky“. Bára se taky diví. Marcel se usadil, má ženu a malého syna, zapomněl na hrací automaty, luxusní auta, je zamilovaný a celkově seká dobrotu. Tedy alespoň jí to tvrdí. Marcel se sice přišel podívat na Báru, ale je tu ještě jedna žena, na kterou je minimálně stejně zvědavý. Jejich dcera Dorotka.

Honza se nestačí divit. Myslel si, že není problémovějšího státního zástupce, než byl Hlaváček. A najednou je tu Ivana, stejně neústupná, ale s úplně opačným přístupem. Říká se o ní, že nepošle do vězení nikoho, koho policajti nechytnou na místě činu s krvavýma rukama. Zdá se, že její pověst je pravdivá, což se ukáže v případě manželů Holých. Ivana nehodlá přesvědčovat zmlácenou paní Holou, aby podala na svého muže trestní oznámení. A bez něj nejsou proti Holému důkazy. Honza je vzteky bez sebe, nemá rád, když je bezmocný. Na co Ivana čeká? Na to, až Holý manželku zabije? Co se musí stát, aby Ivana změnila svůj názor? A co se Honza od Ivany ještě dozví?

Bezmocnost užírá i Rudolfa. Musí nečinně přihlížet tomu, jak Vencl v primářském křesle likviduje kliniku. Tu, kterou on vypiplal. Pohádá se kvůli tomu s Ríšou, který nesouhlasí s tím, aby táta do nemocnice chodil. Dokonce ho varuje, že bude první, kdo tátu nechá vyvést. Vysvětluje Rudolfovi, že cokoliv podnikne, všechno se obrátí proti Ríšovi. A Vencl se po něm bude vozit o to víc. Nakonec ale zasáhne nečekaná náhoda a Rudolf se přece jen do nemocnice vypraví. A samozřejmě se tam potká s Venclem. Co řekne bývalý primář současnému? A jaké bude mít jejich setkání následky?

Sledujte devadesátý sedmý díl seriálu Cesty domů ve středu 15. února ve 20.00 na Prima family.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).