Hlavní navigace

Cesty domů: 98. díl – Nehraj si

[Tisková zpráva] Rudolf se nudí tak, že by byl schopný operovat i rýmu, tak začne prudit Petra v ordinaci. Tomu z něj tečou nervy a nejraději by Rudolfa vyprovodil ze dveří. Paní Holá se zotavila a podepsala revers, aby se mohla vrátit domů. Honza ji přemlouvá, aby podala na svého násilnického manžela trestní oznámení. Podaří se mu ji přesvědčit? Bára začíná mít neblahé tušení, že se něco děje. Jak dlouho jí bude trvat, než zjistí, že za Honzovým podivným chováním je Ivana? Dan se poprvé potká s Vendy. Ale Šimon si k jejich seznámení nevybral zrovna nejlepší chvíli, Vendy její profesor chemie vyhodil od zkoušky. Co na něj Vendy vymyslí? Našprtá se chemii ještě víc, nebo použije osvědčené ženské zbraně a vilného profesora svede sama?

Sdílet

Rudolf se nudí tak, že by byl schopný operovat i rýmu. Když nenajde ochotné pacienty ve své rodině, začne prudit Petra v ordinaci. A Petrovi z něj tečou nervy. Nejraději by Rudolfa vyprovodil ze dveří, ale ten se nedá. Rudof navíc Petra neustále kritizuje a nakonec svými jedovatými poznámkami donutí odejít další zdravotní sestru. Petr ale najde jednoduché řešení. Přivede si do ordinace na výpomoc Pacinu a nechá Rudolfa, ať si poradí, jak umí. Komu Rudolf nakonec nabídne místo?

Paní Holá už se zotavila natolik, že je schopná vypovídat proti svému muži. Jenže ona se ho bojí a místo toho, aby se v nemocnici doléčila, podepíše revers. A čeká, až si pro ni manžel přijede. Honza se ji snaží přesvědčit o tom, že příště už může být pozdě. Že ji manžel může taky zabít. Holá ale manžela přes to všechno hájí. Honza vyžaduje pomoc od Ivany. Ta by mohla Holou přesvědčit, aby dala souhlas s trestním stíháním manžela. Jenže Ivana se dvakrát nesnaží a nehodlá Holou do ničeho tlačit. Stejně chladně postupuje i v případu zbitého bezdomovce. Honza je naštvaný. On přece dělá dobrou věc, chce se pro napadené lidi domoct spravedlnosti. Proč mu Ivana hází klacky pod nohy?

Bára má neblahé tušení, že se něco děje. Od chvíle, co se objevila nová státní zástupkyně, Honza pořád jen zuří. Copak na chvíli nemůže zapomenout na práci? Přesně takhle se choval, když se snažil dostat Hamzíka. Copak to nikdy neskončí? Kdyby tak Bára tušila, co je pravým důvodem Honzova neklidu a podrážděnosti. Že s příjezdem Ivany se Honzovi stále víc a víc vybavují vzpomínky´na minulost. A zdá se, že přesně to Ivana chce. Jakou hru to s Honzou hraje? A jak dlouho bude Báře trvat, než jí dojde, kdo za Honzovým zvláštním chováním stojí?

Dan se poprvé potká s Vendy. Ale Šimon si k jejich seznámení nevybral zrovna nejlepší chvíli. Vendy její profesor chemie neoprávněně vyhodil od zkoušky, což ona těžce nese. Aby vychladla, pustila se do zvelebování jejich bytu. Dan má pro Vendin debakl logické vysvětlení – Vendy je v kruhu jediná holka a pan profesor by ji zřejmě rád svedl. Jakmile si to Vendy uvědomí, vzpomene si na svého bojového ducha. Na příští termín se důkladně připraví. Co udělá? Naučí se chemii ještě líp, než ji ovládá pan profesor? Nebo použije osvědčené ženské zbraně a vilného profesora svede sama?

Sledujte devadesátý osmý díl seriálu Cesty domů, v pondělí 20. února ve 20.00 na Prima family.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).