Hlavní navigace

Cesty domů: Návrat

[Tisková zpráva] Seznamte se s rodinami Bernátů a Kosíků z městečka Hradiště. Hlavy obou rodin, doktory Rudolfa Bernáta a Petra Kosíka, kdysi rozdělila velká tragédie. Od té doby se oba důstojní pánové k smrti nenávidí – podobně jako kdysi slavní Montekové a Kapuleti ze Shakespearova dramatu. Zapomenou na příčinu svého dávného sporu, nebo bude muset dojít k další tragédii? Dívejte se v sobotu 18. září ve 20.00 na exkluzivní předpremiéru úvodního dílu nového původního seriálu Televize PRIMA Cesty domů.

Sdílet

Střelba, skok do Vltavy a rozchod! Úvodní díl nového seriálu Cesty domů začne pěkně akčně. Doktorka Soňa Mašková utíká i se dvěma syny od manžela, kvůli kterému ji dokonce postřelili. Rozhodla se vrátit domů, k rodičům a sourozencům. Její muž, kriminalista Honza Mašek, se ale nehodlá své rodiny vzdát. Jenže to ještě netuší, že jeho boj o rodinu zkomplikuje soupeř – podnikatel Roman Hamzík. Sonina láska ze střední školy se totiž opět objeví v jejím životě a ona ji neodmítne… Ve hře jsou tak najednou dva muži, z nichž jeden je na dně a druhý na výsluní, soupeřící o „jejich“ krásnou ženu.

Nejen Soňa ale hledá své cesty domů. Její otec Rudolf Bernát, vyhlášený kardiochirurg a primář v nemocnici, je díky závěti své zesnulé matky jemně řečeno rozladěn. Matka, která je už rok po smrti, mu stále zasahuje do života. A připravila si k tomu „ďábelský“ plán. Jejím posledním přáním bylo, aby ordinaci, jejíž půlku mu v závěti odkázala, vedl s doktorem Petrem Kosíkem, kterému svěřila druhou polovinu. Pokud se spolu nedomluví, dům s ordinací a Zininým bývalým bytem připadne městu. Jak se ale mohou domluvit dva nesmiřitelní muži?

Petr Kosík pracuje na interně v místní nemocnici a o závěti Ziny Bernátové samozřejmě ví. Rudolfa Bernáta, svého bývalého spolužáka a kdysi nejlepšího kamaráda, posledních téměř třicet let nesnáší, je ale ochotný udělat první krok. Je k tomu však ochotna i druhá strana? A proč Rudolfa Bernáta mnohem víc nenávidí Petrův syn – fotbalový trenér Martin?

V hlavních rolích nového seriálu Cesty domů uvidíte Aloise Švehlíka, Pavlu Vitázkovou, Miroslava Etzlera, Jana Dolanského, Ladislava Potměšila, Jitku Smutnou, Viktora Limra, Jana Zadražila, Petru Horváthovou, Miluši Šplechtovou, Kamilu Špráchalovou, Pavla Soukupa, Veroniku Jeníkovou, Lucii Štěpánkovou a další.