Hlavní navigace

Cesty domů: Nové postavy čtvrté série

[Tisková zpráva] Seriál Cesty domů vstoupí začátkem února do další, už čtvrté série. Diváci se mohou těšit na řadu dramatických zvratů v jednání již dobře známých postav. K nim ale přibudou i postavy nové, díky nimž do seriálu vstoupí několik velmi zajímavých herců.

Sdílet

Nejvíc nových postav bude patřit do úplně nové rodiny Pánkových. Její hlavou je Anastázie Pánková, rázná žena, která pracovala jako pánská holička a za pětašedesát let, co je na světě, zažila už leccos. Smrt manžela, zhroucení syna, málem přišla i o vnuka. Ale ona se nehroutí – naopak, umí si užít každou chvilku. Obzvlášť když se vrátila do míst, kde to měla vždycky ráda – do Hradiště. A tam potkala své přátele z dětství – Petra Kosíka a Rudolfa Bernáta. Anastázii Pánkovou bude hrát Carmen Mayerová.

Další zástupce rodiny Pánkových, kterého hraje Igor Bareš, se jmenuje Jiří. Je to syn Anastázie, talentovaný chemik a vědec s dětskou duší. Přestože je mu už přes čtyřicet, v lecčem je stále naivní. Třeba v tom, že zachrání své rozpadající se manželství a prožije tak krásný vztah, jaký měli mezi sebou jeho rodiče. Jiří po smrti otce převzal vedení jeho farmaceutické firmy, rozjel výzkum, dařilo se mu a stal se z něj bohatý člověk a uznávaný odborník. Tak proč nakonec skončil jako životem zlomený muž v Hradišti?

Ženou, která Jiřímu Pánkovi tak komplikuje život, je jeho manželka Ivana. Na pohled andělská a křehká bytost, ale uvnitř ambiciózní a tvrdá státní zástupkyně, pro niž je práce na prvním místě. Když potkala Jiřího, byla vdova, přišla o svou životní lásku a měla tříletého syna. Její právnický mozek jí tenkrát přesně napověděl, co má od života chtít. Malé štěstí v podobě hodného manžela, který by měl rád ji i jejího syna. A který by nepátral po jejím tajemství. V roli Ivany se diváci mohou těšit na Lindu Rybovou.

Nejmladším z rodiny Pánkových je třiadvacetiletý Dan, s nímž do Cest domů vstoupí zatím méně známá seriálová tvář – Martin Kraus. Přestože Dan si v dětství prožil leccos, včetně vážné nemoci, vyrostl z něj pohledný, vtipný a okouzlující kluk a zároveň nadějný lékař se specializací na onkologii. Nemá problém navázat známost nebo si okamžitě získat kamarády i sympatie svých kolegů v nemocnici. Ale bohužel nemá ani žádné zábrany, když chce dostat to, co si zamane.

Zatímco Pánkovi se představí jako úplně nová seriálová rodina, postava Marcela Ryndla poodkryje minulost postavy již dobře známé – Báry Vítkové. Marcel, kterého hraje Pavel Řezníček, je totiž otec její dcery Dorotky. A zároveň bývalý Bářin společník v podnikání, na kterého nemá nejlepší vzpomínky. Byl sice vždycky okouzlující a uměl vnutit hostům cokoliv, ale táhla se za ním řada průšvihů, takže postupně ztratil renomé jednoho z nejlepších číšníků v oboru. S čímpak přišel za Bárou tentokrát?

Poslední větší nová postava, která pro změnu ovlivní životy policajtů Vejnara a Maška, je major Mojmír Soudek. Představí se totiž jako jejich nový šéf – na obecné kriminálce. Soudek, kterého hraje Jan Vlasák, je poctivý a neúplatný policajt ze staré školy. Vypracoval se z obyčejného strážníka až na machra přes domácí vloupačky. Na to období vzpomíná s láskou, vždycky měl rád rychlé případy, které se bez průtahů vyřešily. Šéfování a papírování ho moc nebaví. Ale zbývá mu pár let do důchodu, nějak už to vydrží. Pokud mu tedy podřízení nebudou moc komplikovat život.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).