Hlavní navigace

Cesty domů si získaly diváky

[Tisková zpráva] Včerejší poslední díl první série seriálu Cesty domů opět prokázal, že si příběh o dvou znepřátelených rodinách vydobyl na českých obrazovkách důstojné místo. V cílové skupině D15+ jej sledovalo 1 095 tis. diváků - stal se tak nejsledovanějším pořadem po 20. hodině v této cílové skupině. Nyní si seriáloví hrdinové dopřejí ve vysílání televize Prima vánoční pauzu. Točí se však dál a v novém roce se diváci mohou těšit na druhou sérii, kterou mimo jiné obohatí i nové postavy.

Sdílet

Už po prvních dílech si Cesty domů diváci oblíbili, což dosvědčují výsledky sledovanosti. Průměrně každý díl tohoto seriálu sledovalo 977 tis. diváků z cílové skupiny D15+, a to při průměrném podílu na trhu 25,43 %. Nejsledovanějším byl díl odvysílaný 17. 11. s 1 139 tis. diváky. Podíl na trhu činil tento den 28,13 %. Včerejší díl byl hned druhý nejsledovanější. Cestu si k němu našlo v cílové skupině D15+ 1 095 tis. diváků, přičemž podíl na trhu dosáhl hodnoty 26,95 %. V čase vysílání Cest domů se Televize Prima z 26 odvysílaných dílů stala hned 18× stanicí s největším podílem na trhu v cílové skupině D15+.

Šárka Baborovská, šéfproducentka oddělení vlastní tvorby Televize Prima, k úspěchu Cest domů dodává: „Nový seriál autorů Barbary Bulvové, Jana Coufala a režiséra Jiřího Adamce v konkurenci mnoha dalších seriálových projektů obstál a vítězil. Myslím si, že je to i proto, že jeho hrdinové nejsou neomylní, ani z jiného světa. Prostě lidé, které můžeme druhý den potkat. A máme pocit, že už je dlouho známe, některé míváme chuť obejmout, jiným vypustit pneumatiky. Jednoduše… nejsou nám lhostejní. A tak televizní pondělky a středy už mají své hrdiny. A to je nejhezčí odměna pro všechny, kteří na tomto seriálu s velkým zaujetím pracují. Patří jim můj dík.“

Cesty domů ve své druhé sérii připravují pro diváky už od prvních dílů nečekané dramatické zvraty v osobních životech hlavních postav. Vedle toho však seriál obohatí i nové tváře. V roli respektovaného ředitele nemocnice Aleše Dvořáka se představí Vladimír Kratina. Je to uznávaný ekonom, který ale nepříliš chvályhodným způsobem pomůže své dceři Alici. Tuto krásnou a poživačnou dívku se značnou sexuální apetencí, která je však jako doktorka velmi nedbalá, ztělesní modelka, moderátorka a herečka Iva Kubelková. Třetí významnou novou postavou druhé řady seriálu se stane Jarka Zemanová, starší učitelka druhého stupně základní školy. Bylo jen otázkou času, kdy se objeví. Je totiž matkou sestřičky Helči. Role této veselé a hodné ženy, která ale trpí nezáviděníhodnou posedlostí, se zhostí Taťána Medvecká.