Hlavní navigace

Cesty domů: Z hor rovnou před kameru

[Tisková zpráva] Natáčení seriálu Cesty domů se po vánoční pauze opět rozjelo naplno. Herci i štáb se vrátili nejen do ateliéru, ale točili také v nemocnici, v lese nebo například v kadeřnictví.

Sdílet

Herci se shodli na tom, že vánoční svátky jim strašně rychle utekly. Do práce na své kolegy se sice těšili, ale stejně tak rádi by trávili ještě nějaký čas třeba na horách. Obzvlášť když konečně napadlo víc sněhu.

Vendulka Křížová, která hraje vrchní sestru Zlatu, kvůli němu dokonce měla problém dostat se zpátky do Prahy, kde ji čekalo nejen natáčení, ale také zkouška v divadle. „Byli jsme s rodinou na horách a přes noc zapadli sněhem. Bála jsem se, jestli se vůbec dostanu domů,“ říkala herečka.

Petr Konáš, tedy seriálový Šimon Kosík, přijel na natáčení v pražském IKEMu rovnou z hor. „Na kolegy se samozřejmě pokaždé těším, ale tentokrát se mi opravdu nechtělo. Téměř od Štědrého dne jsem byl s partou na horách, jen na tři dny jsem si odskočil odehrát do Chebu divadlo a pak se zase vracel do Rokytnice v Jizerských horách. Nejdřív tam bylo poměrně ošklivě, ale pak připadl sníh a na ‚prkně‘ se krásně jezdilo, takže se mi z toho zasněženého svahu do upršené Prahy opravdu nechtělo,“ líčil snowboardista Petr Konáš.

Petra Horváthová, představitelka Vendy Bernátové, taky litovala, že vánoční svátky nejsou delší. „Ne že bych se netěšila na kolegy, ale měla jsem svátky hodně hektické a jezdila sem a tam, takže jsem si vlastně ani na chvíli neodpočinula. Byla jsem s jednou partou na horách, vrátila jsem se domů, sbalila si a jela za rodiči na Vánoce a na setkání se spolužáky z gymplu. Vrátila jsem se do Prahy, opět přebalila tašku a vyrazila na silvestra za kamarádkou do Košic. To byla dobrodružná cesta – jela jsem vlakem na noc a cesta trvala stejně dlouho jako let do New Yorku. A za dva dny už jsem byla zpátky na zkoušce s kapelou a o den později na natáčení,“ popisovala Petra Horváthová.

„Protože jsem stejně jako někteří členové seriálového štábu prožil silvestra při vysílání přímého přenosu části silvestrovské noci v televizi Prima, měl jsem svátky hodně pracovní. Přímý přenos tak velkého pořadu je velmi obtížný, proto jsem se těšil, až začne natáčení Cest domů. To je oproti přímému přenosu relativně klidné, má svůj řád a natáčí se v prostorách, které už důvěrně známe, tady jsme ve svém živlu,“ říkal režisér Jiří Adamec. A co by přál divákům seriálu do nového roku? „Možná se opakuju, ale přál bych jim i nám všem hlavně hodně zdraví. Protože bez něj to zkrátka nejde.“