Hlavní navigace

Cesty domů: Zápas

[Tisková zpráva] Honza se nečekaně dozví, že Soňa není v noci doma. Je vzteky bez sebe, podezřívá ji, že si našla milence. Jenže Soňa mu nic nechce říct. Ještě ne. Rozmyslí si to a najde nakonec odvahu říct Honzovi o Romanovi? Vzdá Honza boj o manželku a vrátí se do Prahy? Dívejte se na čtvrtý díl nového původního seriálu Cesty domů v pondělí 27. září ve 20.00 na Primě.

Sdílet

Honza udělal krok dopředu – našel si práci v hospodářské kriminálce v Hradišti. Ale není zrovna dvakrát nadšený. „Tady tě nedostanou kulky, tady tě dostane nuda,“ vysvětluje mu nový kolega Vejnar. Honza se bojí, že má pravdu. Pokud jde o Soňu, stále přešlapuje na místě. Nebo spíš o krok couvl. Spí v dílně, snáší Rudolfovy narážky, zahodil poslední zbytky hrdosti, ale pořád to nestačí. Navíc nečekaně zjistil, že Soňa nebyla v noci doma. Je vytočený, když mu nechce nic říct. Má milence? A kdo to – sakra – je?

Soňa ví, že Honza něco tuší, ale kličkuje. Ještě se jí nechce s pravdou ven. Na druhou stranu… Kdyby to konečně prasklo, ulevilo by se jí. Honza by to vzdal a ona by se mohla nastěhovat k Romanovi do jejich hnízdečka lásky. A bez výčitek s ním oslavit vítězný zápas jeho klubu. Rudolf ji konečně vzal k sobě na kardiochirurgii. Z toho není nadšený mladý ambiciózní doktor Vencl. Když je tu další Bernát, určitě už se vůbec nedostane k operacím. Možná by pomohlo Soně trochu nadbíhat. Jak na to zareaguje?

Rudolf Bernát nesnáší odmítnutí. Jednomu ale stále čelí – od Míly Jírové. Hledala ho prý na oddělení, což znamená, že jí muselo být hodně zle. Jenže tam nebyl a ona se od nikoho jiného ošetřit nenechá. Rudolf se za ní okamžitě vydá. Samozřejmě k nelibosti své ženy Lídy. Manželčiných slz ani proseb si však nevšímá. Na scény a výčitky bude dost času až pak. Až zjistí, co je s Mílou.

I když jsou cesty Kosíků a Bernátů různé, protínají se u hrobu babičky Ziny. Měla by narozeniny, a tak si každý, kdo ji znal, přijde na hřbitov zavzpomínat. I Petr Kosík s Martinem. Petr se za Rudolfovými zády dohodl s radním Ctiborem, že až Dům na návrší propadne městu, pronajme si v něm ordinaci. Do vypršení lhůty ale zbývají ještě dva dny. A za tu dobu se může stát cokoli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).