Hlavní navigace

Cesty ke svobodě: cyklus exkluzivních interview na Radiožurnálu

[Tisková zpráva] Před 20 lety se zhroutila železná opona mezi Západem a Východem. Jak se postkomunistické země vyrovnaly se svou minulostí? Jak zvládly přechod od totalitní k otevřené společnosti a jak to vidí protagonisté revolučních změn 20 let poté? Český rozhlas 1 – Radiožurnál startuje 4. září cyklus exkluzivních zpovědí klíčových účastníků.

Sdílet

Mezi oslovenými osobnostmi jsou jak disidenti, tak vrcholní představitelé tehdejší komunistické moci. „Seriál zahajujeme rozhovorem varšavského zpravodaje Petra Vavroušky s nositelem Nobelovy ceny míru, zakladatelem polského hnutí Solidarita Lechem Walesou. V dalších týdnech se v cyklu Cesty ke svobodě objeví jména jako například Hans Diettrich Genscher, Michail Gorbačov, Ján Čarnogurský, Tadeusz Mazowiecki nebo Egon Krenz,“ říká Hana Hikelová, ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu.

A co mohou posluchači od ojedinělého seriálu rozhovorů očekávat? „Cyklus poskytne posluchači možnost zamyslet se spolu s velkými politiky střední a východní Evropy nad otázkou, s jakými nadějemi vstupovaly naše země do nové, demokratické éry – a kolik z nich se za dvacet let podařilo naplnit,“ dodává H. Hikelová.

Unikátní svědectví se objeví na Radiožurnálu každý pátek v pořadu Radiofórum po 18.00 hodině a na webových stránkách zprávy.rozhlas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).