Hlavní navigace

Společnost CET 21 podepsala smlouvu se společností SMART Comp. o distribuci programů NOVA HD a NOVA Sport HD prostřednictvím IP technologie provozovatelům kabelové televize

[Tisková zpráva] Společnosti CET 21 a SMART Comp. se dohodli na vybudování distribuční sítě, jejímž prostřednictvím budou programy společnosti CET 21 šířeny prostřednictvím IP sítě v České a Slovenské republice do sítí provozovatelů převzatého vysílání po kabelových systémech (včetně IPTV operátorů s registrací u RRTV). Od 1.července 2009 jsou tak programy NOVA HD a NOVA Sport HD k dispozici již všem kabelovým a IPTV operátorům a jejich zákazníkům.

Sdílet

Praha, 25. červen 2009 – Společnost SMART Comp. a. s., provozovatel metropolitní optické sítě NETBOX®, zprovozní od 1. července 2009 distribuční síť, jejímž prostřednictvím mohou provozovatelé převzatého vysílání v kabelových systémech, včetně IPTV operátorů získat signál programů NOVA HD a NOVA Sport HD vyráběných společností CET 21 spol. s r.o. Distribuce prostřednictvím IP technologie umožní operátorům v České republice získat programy NOVA HD a NOVA Sport HD (v případě Slovenské republiky pouze NOVA Sport HD) a nabídnout je svým zákazníkům z řad domácností. Šíření NOVA HD a NOVA Sport HD dosud vyžadovalo přímé propojení operátora na předávací rozhraní v sídle společnosti CET 21, což omezovalo možnosti operátorů získat programy NOVA HD a NOVA Sport HD do svých programových balíčků a tím i sledování programů ve vysokém rozlišení v českých a slovenských domácnostech. Společnost CET 21 distribuuje signál programů vyráběných ve vysokém rozlišení do sítí jednotlivých provozovatelů převzatého vysílání pouze přes optickou síť. Diváci mohli dosud programy NOVA Sport HD a NOVA HD sledovat pouze v rámci testovacího režimu v sítích dvou IPTV operátorů, dvou satelitních operátorů a v rámci nepravidelného vysílání testu multiplexu 4.

Je velmi pravděpodobné, že vybudovaná distribuční síť bude brzy využita i pro distribuci programů NOVA, NOVA Sport a NOVA Cinema vysílaných ve standardním rozlišení, stejně jako programů dalších televizních společností.

IP obsah bude operátorům předáván v distribučních bodech Praha – Sitel, Brno – Kovoterm, Bratislava – SIX. Rozhraní pro připojení je FastEthernet 10/100 Mb/s případně GigabitEthernet 1000 Mb/s. Pokud bude operátor vyžadovat jiné rozhraní, příkladně ASI nebo SDI, je SMART Comp. připraven tento požadavek individuálně řešit. K dispozici bude konstantní bitový tok až 18 Mb/s na IP rozhraní s rozlišením 1920×1080i, které je v současné době nejvyšším vyráběným a distribuovaným standardem.

„Distribuce signálu CET 21 probíhá přes dedikovanou optickou síť, která je připojena na předávací rozhraní studia. Ve spolupráci se společností SMART Comp. se nám podařilo najít maximálně bezpečné, kvalitní a cenově přijatelné řešení“ uvedl Ing. Martin Rajman, vedoucí projektu společnosti CET 21. „Jedná se o prestižní projekt, od kterého očekáváme příležitost získat a distribuovat další zajímavý televizní i VOD obsah a to nejen ve spolupráci s CET 21, ale i s dalšími televizními společnostmi v České Republice“ uvedl Marek Bukal, předseda představenstva a ředitel strategického plánování a rozvoje společnosti SMART Comp. a. s.

Dostupnost
Služba bude zprovozněna 1. července 2009 pro Českou republiku i Slovenskou republiku. Podmínkou získání signálu je písemný souhlas CET 21, smlouva se SMART Comp. a hrazení měsíčního poplatku společnosti SMART Comp. Společnost SMART Comp. nabízí i možnost individuálního připojení do distribuční sítě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).