Hlavní navigace

Četnické humoresky opět v pondělí na Jedničce

[Tisková zpráva] Dílem s názvem Loupežník se po dvouměsíční přestávce vrací na obrazovky České televize seriál brněnského studia Četnické humoresky. V repríze zbývá odvysílat 15 z devětatřiceti dílů. Vysílá ČT1 každé pondělí od 20 hodin.

Sdílet

Letošní repríza všech tří třináctidílných řad seriálu opět potvrzuje jeho nesmírnou popularitu. Byť Četnické humoresky diváci viděli už několikrát, k obrazovkám jich každé pondělí večer usedá až 1,5 milionu. Prvorepublikoví četníci, případy, které řeší, i jejich osobní trable a radosti, jsou stále silným magnetem.

Seriál vznikl v brněnském studiu České televize v letech 1998 až 2007 pod režijním dohledem Antonína Moskalyka a jeho dcery Pavlíny. Děj zavádí do období první republiky. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Ústřední postavou je Karel Arazím, zpočátku štábní strážmistr, později praporčík a vrchní strážmistr v podání Tomáše Töpfera. Jeho pravou rukou je Béďa Jarý ve skvělém podání Ivana Trojana. Z dalších členů pátračky uveďme například Petra Kostku, Zdeňka Junáka, Jana Apolenáře, Aleše Jarého, Jana Grygara, Martina Slámu, Františka Švihlíka či Erika Parduse. V seriálu, natáčeném převážně v Brně a na jižní Moravě, ale také na Vysočině či na Ukrajině, se vystřídalo několik stovek herců. V hlavních ženských rolích to byly třeba Alena Antalová, ruská herečka Olga Krasko, Zdena Herfortová, Libuše Šafránková, Vlasta Peterková nebo Andrea Elsnerová.

V epizodě Loupežník, která v pondělí 5. září 2011 startuje vysílání dalších dílů seriálu po prázdninové přestávce, opouští Arazím těhotnou Ludmilu a odjíždí na Podkarpatskou Rus řešit násilnou smrt mladšího kolegy.