Hlavní navigace

ChannelWorld Awards 2010 zná distributory a výrobce roku

[Tisková zpráva] Redakce projektu ChannelWorld a vydavatelství IDG Czech Republic, a.s. vyhlásily výsledky historicky první ankety ChannelWorld Awards a předaly ocenění distributorům a výrobcům roku 2010.

Sdílet

Výkonní zástupci prodejců, dodavatelů služeb a výrobců z České republiky a Slovenska mohli prostřednictvím on-line ankety na webu ChannelWorld.cz hlasovat ve třech kategoriích pro „Distributory roku“. „Výrobcům roku“ mohli svůj hlas udělit čeští prodejci a dodavatelé služeb i zástupci distribučních společností v osmi kategoriích. Anketa byla otevřena od 10. 10. 2010 do 31. 1. 2011.

Titul Broadline distributor roku v České republice získala společnost eD‘ system Czech, a.s. (26 % hlasů). V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku zvítězila společnost INTELEK spol. s r.o. (47 % hlasů) a ocenění Specializovaný distributor roku si odnesla společnost Eset software spol. s r.o. (42 % hlasů). Na Slovensku vyhrála kategorii Broadline distribútor roka společnost eD‘ system Slovakia, s.r.o. (52 % hlasů) a ocenění Distribútor s pridanou hodnotou roka získala společnost ASBIS SK spol. s r.o. (74 % hlasů).

Titul Výrobce roku získaly v rámci ChannelWorld Awards tyto společnosti:

  • Výrobce počítačů roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (18 % hlasů).
  • Výrobce softwaru roku: Eset software spol. s r.o. (50 % hlasů).
  • Výrobce tiskových řešení roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (29 % hlasů).
  • Výrobce síťových řešení roku: CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o. (24 % hlasů).
  • Výrobce komponent roku: GIGABYTE CZECH  (22 % hlasů).
  • Výrobce periferií roku: Logitech Czech Republic, s.r.o. (19 % hlasů).
  • Partnerský program roku: Eset software spol. s r.o. (53 % hlasů).
  • Partnerský portál roku: Eset software spol. s r.o. (49 % hlasů).

Celkem v anketě hlasovalo 691 zástupců z 654 firem, 42 % tvořili hlasující ze Slovenska. „Daří se nám udržet strukturu hlasujících, ve které převládají majitelé, jednatelé a ředitelé firem. Poprvé jsme umožnili zástupcům, prodejců, dodavatelů služeb a distributorů ocenit spolupráci s výrobci na českém trhu. Výrobci i distributoři tak získávají zpětnou vazbu od partnerů v prodejním kanále,“ řekla Jana Pelikánová, výkonná ředitelka vydavatelství IDG Czech Republic, a.s.

„Oproti loňskému ročníku ankety jsme zaznamenali výrazný nárůst počtu hlasujících ze Slovenska, což je pro nás znamením rostoucího zájmu čtenářů, ale také popularity ankety,“ zhodnotil výsledky Jan Mazal, šéfredaktor ChannelWorldu. ChannelWorld Awards navázalo na původní anketu IT distributor a VAD distributor roku. V lokální verzi IDG pořádá anketu také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí.

Slavnostní předání  ocenění a losování věcných cen pro hlasující  se uskutečnilo v pražské res­tauraci V Zátiší za účasti zástupců oceněných distributorů, výrobců a partnerů ankety.

Ceny pro hlasující  věnovali partneři ankety – společnosti Dell, 100Mega Distribution, Acronis, Agora plus, Belkin, Brother, D-Link, eD‘ system Czech, Hewlett-Packard, MSI a Symantec. Mediálními partnery ankety jsou Computerworld, CIO Business World a Reseller-Channel VAR.

Kompletní výsledky ankety naleznete na webu projektu ChannelWorld.

O projektu ChannelWorld: 
ChannelWorld je projekt mezinárodního vydavatelství IDG orientovaný na prodejce, dodavatele služeb a profesionály v prodejním kanálu ICT (informační a komunikační technologie) a CE (spotřební elektronika). Kromě České a Slovenské republiky vychází ve více než 15 zemích na 6 kontinentech světa. Základním kamenem projektu ChannelWorld je web na adrese www.ChannelWor­ld.cz  (www.ChannelWor­ld.sk). V roce 2011 vyjde celkem 4× samostatný tištěný speciál webu ChannelWorld.

O IDG Czech Republic: 
IDG Czech Republic, a.s. je dceřiná společnost International Data Group (IDG), přední mezinárodní společnosti se sídlem v Bostonu, která na trhu působí již od roku 1964. IDG vydává více než 300 titulů novin a časopisů a poskytuje svým čtenářům informace prostřednictvím více než 450 webů po celém světě. V České a Slovenské republice vydává společnost IDG měsíčník CIO Business World, čtrnáctideník Computerworld, čtvrtletník Security World, dvouměsíčník HD World a čtvrtletník ChannelWorld. Webové stránky těchto a dalších titulů navštěvuje více než 200 000 návštěvníků měsíčně.