Hlavní navigace

Charitativní akce Každý koš pomáhá získala víc než půl milionu

[Tisková zpráva] Redakce sportu ČT a kluby Mattoni Národní basketbalové ligy organizují už čtvrtý rok za sebou charitativní akci Každý koš pomáhá. Společná finanční sbírka klubů, hráčů, partnerů akce i široké veřejnosti pomůže Mobilnímu hospici Ondrášek, Domu na půl cesty Maják a dětem s těžkými životními osudy.

Sdílet

Letošního čtvrtého ročníku charitativní akce Každý koš pomáhá se účastnili diváci České televize, kluby Mattoni NBL, Ženské basketbalové ligy, rozhodčí a donátoři. Souhrnný přínos akce činí ve prospěch charity více než 570 tisíc korun. Fanoušci prostřednictvím DMS zpráv poslali 38 tisíc a donátoři zaplatili 237 tisíc korun, příspěvek klubů a rozhodčích je celkem 300 tisíc Kč. Zcela spontánně se k akci připojili i pořadatelé mládežnických turnajů ve Strakonicích a v Litoměřicích, kde bylo při Festivalu minibasketbalu vybráno v rámci akce Každý koš pomáhá 10 tisíc Kč.

Obecně prospěšná společnost Mobilní hospic Ondrášek poskytuje na Ostravsku už pátým rokem zdravotní a lidskou podporu a péči nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám v jejich domácím prostředí. Díky letošnímu výsledku projektu Každý koš pomáhá, získala společnost nový osobní automobil pro své zdravotní sestry. Ostatní finanční prostředky z této akce budou využity k další finanční podpoře handicapovanému Patrikovi, polosirotkovi Samuelovi, osiřelé dívce Ditě a Domu na půl cesty Maják v Praze.

I tentokrát několik týmů svůj dohodnutý příspěvek výrazně překročilo. V ženské basketbalové lize to byly Strakonice, USK Praha a Kara Trutnov. V Mattoni NBL navýšila svůj příspěvek pětice klubů – Kolín, Synthesia Pardubice, Prostějov, ČEZ Nymburk a Miltra Nový Jičín – ten dokonce věnoval největší částku vůbec a o 190% překročil nastavený a dohodnutý princip finanční pomoci.

Každý koš pomáhá je společná charitativní akce klubů Mattoni Národní basketbalové ligy a Česká televize, která se uskutečňuje pravidelně od roku 2007. Je postavena na nápadu spojit „zaplacení“ každého bodu ve vybraném ligovém kole (klub dává sto a hráč 10 korun) s dárcovskými DMS fanoušků a televizních diváků. V roce 2009 bylo ustanoveno stejnojmenné občanské sdružení. Celkově bylo za tři ročníky existence této charity vybráno 844 545 Kč.