Hlavní navigace

ČT a MNBL pořádají 3. ročník charitativní akce Každý koš pomáhá

[Tisková zpráva] Redakce sportu ČT a kluby Mattoni Národní basketbalové ligy organizují už třetí rok za sebou charitativní akci Každý koš pomáhá. Společná finanční sbírka klubů, hráčů, partnerů akce i široké veřejnosti pomůže Domům na půl cesty a dětem s těžkými životními osudy.

Sdílet

Redakce sportu České televize a mužské kluby Mattoni Národní basketbalové ligy pořádají letos v dubnu již třetí ročník charitativní akce Každý koš pomáhá. Chtějí společně získat maximum prostředků, které opět pomohou hned na několika místech.

Česká televize odvysílá ze 42. ligového kola NBL tři přímé přenosy na ČT4 oproti obvyklému jednomu. Navíc bude akci Každý koš pomáhá propagovat napříč celým vysíláním ČT4 – dominantně v basketbalových přenosech, v pořadech BasketManie i Time:out a také prostřednictvím upoutávky natočené společně 11 hráči Mattoni NBL. ČT tak poskytne na obrazovce značný prostor nejen sportu, ale i výzvě, aby se diváci zapojili do sbírky pomocí dárcovských DMS zpráv. Ty lze zasílat kdykoliv (nejen v průběhu přímých přenosů) na číslo 87777 ve formátu: DMS POMOCKOSEM. Cena DMS je 30 Kč, příjemce obdrží 27 Kč.

Právě výtěžek z DMS významně doplňuje základní finanční zdroj této charitativní sbírky. Tím jsou příspěvky jednotlivých klubů i samotných hráčů. Kluby vloží na konto za každý bod získaný ve 42. kole alespoň 100 Kč, hráči pak promění své vstřelené body každý za nejméně 10 Kč. Garant sbírky v Redakci sportu ČT Jakub Bažant dodává: „Věříme, že některý klub bude alespoň částečně následovat příklad týmu ČEZ Basketball Nymburk, který před dvěma lety navýšil vybranou částku o 100 %.“ Akci finančně podpoří i její partneři Detoxy color a Molten. Oficiálními mediálními partnery jsou časopis Basket a deník E15.

Prostředky získané při třetím ročníku charitativní akce Každý koš pomáhá budou rozděleny mezi Domy na půl cesty v Praze a ve Valašském Meziříčí, příspěvek na nový vozíček získá třináctiletý Patrik Hošek z Liberce (hendikepovaný po těžkém úrazu hlavy), část peněz pomůže zabezpečit sportovní činnosti jedenáctiletému Samuelu Peškovi z Prahy (po smrti matky vychovávaný pouze babičkou) a podpoří i sportovní kariéru talentované sedmnáctileté kanoistky Dity Bolomské z Chomutova (ztratila oba rodiče). S příběhy těchto dětí se diváci seznámí ve vysílání ČT4.

Šéfredaktor Redakce sportu ČT Ota Černý k projektu říká: „Jsme hrdí na to, že nápad pomáhat zejména dětem ve složitých situacích vznikl před třemi lety ve spolupráci naší redakce a basketbalových klubů. Těší nás, že v předchozích dvou ročnících se vždy vybralo nejméně 220 000 Kč a doufáme, že se získané peníze pomohou znovu Domům na půl cesty a alespoň trochu ulehčí život Patrikovi, Ditě a Samuelovi.“

Přímé přenosy ze tří zápasů 42. kola Mattoni NBL na ČT4
7. dubna od 17.50 hodin – BK Prostějov vs. Breda & Weinstein Opava, utkání KKP
8. dubna od 17.50 hodin – ČEZ Basketball Nymburk vs. NH Ostrava, utkání KKP
9. dubna od 17:50 hodin – USK Praha vs. Synthesia Pardubice, utkání KKP

Charitativní akce Každý koš pomáhá se poprvé uskutečnila v dubnu 2007, kdy se na ní s Redakcí sportu České televize dohodly v ČR historicky poprvé všechny kluby Mattoni Národní basketbalové ligy. Podle dostupných informací nemá v Evropě obdobu, její výjimečnost zdůrazňuje komentátor Jakub Bažant: „Členové vedení evropských basketbalových lig ULEB prohlásili, že se s takovou charitou zatím nikdy nesetkali, a že se jim líbí.“ V roce 2007 se podařilo vybrat celkem 274 532 Kč, o rok později 220 771 Kč.