Hlavní navigace

Charitativní kampaň televize Nova na podporu dárcovství kostní dřeně přináší pozitivní výsledky

[Tisková zpráva] Charitativní kampaň televize Nova na podporu Českého národního registru dárců dřeně („ČNRDD“) s názvem „Zapište se někomu do života!“, mohou diváci několikrát denně vídat na obrazovce televize Nova od 30. října 2011. A už po třech týdnech přináší velké ohlasy a vynikající výsledky. Od spuštění kampaně se do registru zapisuje v průměru stovka lidí denně a za první dva týdny se zapsalo tolik dobrovolníků, jako dříve za celý rok.

Sdílet

Praha, 23. listopadu – Charitativní kampaň „Zapište se někomu do života!“, v níž 18 osobností známých z obrazovky televize Nova vyzývá veřejnost k zápisu do Českého národního registru dárců dřeně, přináší nad očekávání pozitivní výsledky. Podle prvních odhadů po třech týdnech vysílání letošní kampaň předčí výsledky kampaně TV Nova z roku 2002, kdy se do registru zapsalo přes pět tisíc lidí.

Generální ředitel televize Nova Jan Andruško před spuštěním kampaně řekl: „Věřím, že se nám podaří minulý úspěch zopakovat, nebo dokonce překonat. Každý život, který se podaří zachránit, za to úsilí totiž stojí.“ A dosavadní výsledky kampaně si Jan Andruško chválí: „Jsem moc rád, že můžeme přispět k informovanosti veřejnosti, že tím můžeme dokonce pomoci zachránit lidské životy. Podařilo se nám vzbudit velkou vlnu solidarity a upozornit na to, jak je důležité nebýt lhostejný k problémům druhých lidí.“

Optimisticky se k výsledkům kampaně vyjadřují také zástupci ČNRDD: „Kampaň zatím hodnotíme jako mimořádně úspěšnou, za prvních čtrnáct dní se do registru zapsalo přibližně 1 200 dobrovolníků. Tento počet se běžně registruje za celý rok. I když zcela přesná čísla zatím nemáme k dispozici, už teď je jasné, že kampaň plní svůj účel a troufám si odhadnout, že ve výsledku nám letošní kampaň přinese do registru více dobrovolníků, než tomu bylo v roce 2002, kdy jejich počet převýšil pět tisíc,“ uvedl MUDr. Vladimír Koza, primář hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň.

„Jen prostřednictvím elektronického formuláře se denně předběžně zapíše nejméně stovka lidí. To je pětkrát víc, než před spuštěním kampaně. Rekordní počet přihlášených za jeden den bylo 224 registrací. Dárcovská centra jsou plně vytížena a už nyní objednávají zájemce o vstup do registru na leden příštího roku,“ sdělila Mgr. Renata Jenšíková, ředitelka Nadace pro transplantace kostní dřeně.

Charitativní kampaň na podporu Českého národního registru dárců kostní dřeně s názvem Zapište se někomu do života!, poběží na obrazovce televize Nova až do 15. prosince 2011. V šesti spotech, které televize Nova vyrobila, se objevují mj. Zlata Adamovská, Lucie Borhyová, Kristina Kloubková, Patricie Solaříková, Ondřej Brzobohatý, Libor Bouček, Reynolds Koranteng, Tomáš Krejčíř, Petr Vágner a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).