Hlavní navigace

Chat ČT: Vladimír Kořen, moderátor nového pořadu Zázraky přírody – 16. 3.

[Tisková zpráva] V pondělí 16. března od 14:00 hod. on-line na webu ČT Vladimír Kořen, moderátor nové poučně zábavné show, jejíž největší hvězdou je příroda sama. Další nové Zázraky přírody sledujte v sobotu 14. března na ČT1 od 20:00 hod.

Sdílet

Své dotazy mu diváci a návštěvníci webu ČT mohou položit už teď na www.ceskatele­vize.cz/chat.

Diváci se dozvědí mnoho zajímavostí ze zákulisí natáčení i na pocity moderátora, který si nejeden pokus vyzkouší na vlastní kůži.

V sobotu 14. března 3. vás moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen provedou Zázraky přírody, u kterých se budete divit, žasnout a samozřejmě se bavit. Tématem pořadu je genialita matky přírody a to, jak lidé dokáží využít jejích obrovských „vynálezů". Těšit se můžete na Pavla Šporcla, Petru Janů, Iva Šmoldase, Lejlu Abbasovou a živého velblouda.

Vladimír Kořen se pokusí také předvést, co dokáže gekon. Gekoni mohou lézt po svislých stěnách a udrží se téměř na všech podkladech, dokonce hlavou dolů na skle. Tato jejich schopnost inspirovala vědce k vynálezu přísavek, se kterými lze šplhat po úplně hladké stěně. Jestli se to Vladimírovi podaří, budete moci posoudit právě ve vysílání druhého dílu pořadu.

Přímo ve studiu se také pokusíme o rekord v potápění na jeden nádech a vyzkoušíme, kolik kilogramů unesou tři obyčejná vajíčka. Dozvíte se, co vědci okopírovali od tulipánů a pštrosa. A věděli jste, že čokoláda hoří?

„Já sám mám hodně blízko k vědě a taky k přírodě, což je vidět také na práci, kterou jsem pro Českou televizi odvedl. Lidé si možná ještě vzpomenou na České hlavy nebo Živé srdce Evropy, kde ukazujeme české přírodní unikáty. Zázraky přírody je propojení toho nejlepšího, co česká i světová věda nabízí, ale zároveň i toho, co nabízí příroda. Kdo si zapne v sobotu večer televizi, bude se rozhodně divit,“ říká Vladimír Kořen v rozhovoru, který spolu s reportážemi, rozhovory a anketami s osobnostmi, perličkami o přírodě a dalšími zajímavosti a informacemi naleznete na webovém speciálu: www.zazrakypri­rody.cz/