Hlavní navigace

Chceme žít s vámi

[Tisková zpráva] Šestnáctý ročník největší charitativní akce u nás Chceme žít s vámi se uskutečnil v úterý 19. dubna 2011 v pražské O2 aréně. Velkolepý koncert tradičně pořádá Nadace Nova ve spolupráci s televizí Nova. Dvouhodinový program, plný oblíbených hvězd, si naplno užilo více než 6500 handicapovaných dětí i dospělých z celé České republiky.

Sdílet

Praha, 20. dubna 2011 – Autobusy se zhruba šesti a půl tisíci účastníky z celé České republiky, převážně handicapovanými lidmi nebo dětmi ze specializovaných zařízení, se začaly sjíždět před pražskou O2 arénou krátce po poledni. Ve 14 hodin přivítal halu naplněnou až po okraj předseda správní rady Nadace Nova a generální ředitel televize NOVA Jan Andruško a popřál všem příjemný zážitek. Pak už nabitý program odstartovali moderátoři Snídaně s Novou společným hitem Chceme žít s vámi. Během následujících dvou hodin se na pódiu vystřídali takřka všichni dětmi i dospělými oblíbení interpreti: Ewa Farna, Tomáš Klus, Ilona Csáková, Petr Kolář, Janek Ledecký, Michal David, Heidi Janků a skupiny Gipsy.cz, Hamleti a Maxim Turbulenc. Společnou píseň zazpívali také finalisté druhé řady největší pěvecké show Česko Slovenská SuperStar, na pódiu nechyběla ani jejich půvabná porotkyně Helena Zeťová.

Právě mladí nezkušení zpěváci byli z koncertu vysloveně nadšeni: „Je to úžasný pocit zpívat pro lidi, kteří nás chtějí poslouchat a hltají energii, kterou se jim snažíme dát. Je to oboustranné, i oni nám dodávají energii pokračovat v soutěži, protože ani to občas není lehké. Ale naše problémy jsou samozřejmě vzhledem k těm jejich směšné,“ prohlásil rozzářený Petr Ševčík.

Pro Matěje Piňáka, kterého diváci vyřadili ze soutěže v pondělním Rozhodnutí, znamenal koncert rovněž pozitivní vzpruhu: „Byla to nejsilnější emoce. Vnímal jsem hlavně osudy lidí. Abych vyjádřil všechny své city k nim, muselo by mít naše vystoupení dvě nebo tři hodiny. Ale jsem vděčný i za to málo a byl bych rád, kdyby se tyto akce konaly častěji,“ řekl dojatě. Matěj má i osobní zkušenost s mentálně handicapovanými lidmi, jeho matka vyučuje děti s lehkými poruchami, a tak dobře ví, jaká úskalí život s postižením přináší.

Své o tom ví i Michal David, jehož dcera podlehla leukémii. „Tím víc mě tyto akce zajímají, tím víc se snažím pomáhat. Na charitativní akce jezdím často, konkrétně na této jsem již pošesté,“ svěřil se Michal ve své klasické kšiltovce a s klávesami přes rameno. „Dětské publikum je velmi vděčné a naprosto spontánní. Klasické publikum se samozřejmě také přijde bavit, ale pro tyto děti to znamená absolutní zážitek. Rád bych pomáhal i seniorům a také se v tomto duchu rýsuje nějaká spolupráce.“

Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář. Dětské publikum si dokonce odneslo malé dárečky a památeční trička. Pro všechny zúčastněné byl koncert krásným zážitkem a pozitivním signálem, že i v dnešní uspěchané době se najde čas pro dobrou věc. A tak příští rok zase nashledanou!