Hlavní navigace

Chcete tisknout? Pošlete své HP tiskárně e-mail!

[Tisková zpráva] Pomocí HP ePrint tiskněte z libovolného e-mailového zařízení na jakékoli tiskárně HP odkudkoli na světě

Sdílet

PRAHA, 30. června 2010 – Společnost HP představila novou technologii, která propojuje klasickou tiskárnu se světem elektronické komunikace a přidává možnost práce na vzdálených serverech, v tzv. cloudu. Poprvé se tak uživatelům nabízí:

  • nová technologie HP ePrint, díky které jednoduše pošlete e-mail a dokument se vytiskne na jakékoli tiskárně HP kompatibilní s technologií HP ePrint (1),
  • možnost ukládat dokumenty nebo soubory v cloudech a případně je přímo i tisknout, je-li potřeba,
  • tiskárny se promění na jakési publikační platformy se širokými možnostmi pro úpravu tiskových úloh, které pak mohou být poslány přímo na tiskárnu doma či v kanceláři (2, 6),
  • nová on-line aplikace HP ePrintCenter umožní přizpůsobit si celý proces tisku pro efektivní tvorbu relevantního, zábavného a zajímavého obsahu.

„Tím, že z tisku prostřednictvím webu se schopností práce v cloudu vytváříme nový průmyslový standard, přicházíme opět s novou revolucí v oblasti tisku,“ tvrdí Vyomesh Joshi, výkonný viceprezident Imaging and Printing Group společnosti HP. „Víme, že naši zákazníci chtějí mít k dispozici snadný způsob, jak vytisknout svůj obsah, a to kdekoli a kdykoli. Dnes tento sen měníme v realitu tím, že lidem dáváme možnost tisknout z jakéhokoli zařízení připojeného k webu – z chytrých telefonů (např. Blackberry, Palm Pre), iPadů, netbooků a dalších – na libovolné tiskárně z našeho portfolia v ceně od 99 euro. Svět se změnil.“

Pro zabezpečení tisku implementovala společnost HP mnoho úprav s cílem umožnit majitelům zařízení tisknout pouze ty dokumenty, které chtějí. Mezi tato opatření patří i možnost nastavit tiskárnu tak, aby přijímala tiskové úlohy pouze z předdefinova­ných adres.

HP ePrint: Co lze poslat e-mailem, to jde i vytisknout
Platforma HP ePrint využívá cloud k tomu, aby překonala bariéry vzdálenosti a konektivity a umožnila lidem posílat ze svých mobilních zařízení soubory, které chtějí vytisknout. (1)

Každá tiskárna HP ePrint bude mít jedinečnou emailovou adresu, která odesílateli umožní tisknout stejným způsobem, jakoby odesílal běžný e-mail. Pomocí mobilní aplikace HP ePrint na svém chytrém telefonu mohou dále zákazníci dokumenty odesílat k vytištění domů, do kanceláře, nebo časem na veřejné tiskové zařízení. Uživatelé budou moci kromě jiného obsahu zasílat dokumenty vytvořené pomocí Microsoft® Office, (5) soubory ve formátu Adobe® PDF (6) nebo obrázky ve formátu JPEG.

HP ePrintCenter: výchozí bod pro vše, co se tiskne
HP ePrintCenter je online centrum pro všechny zákazníky HP, na němž mohou najít nové služby a přizpůsobit tiskový proces vlastním potřebám. Lidé si zde například mohou zaregistrovat své produkty a získávat dle nastavení aktualizace, konfigurovat svá zařízení, sledovat tiskové úlohy ePrint a zároveň procházet a navrhovat nové tiskové aplikace.

Chystané tiskárny Photosmart v širokém cenovém rozpětí
Připojení k webu nabídne chystaná řada tiskáren HP Photosmart, které budou na český trh uvedeny na podzim. Opět se bude jednat o široké portfolio v cenovém rozpětí zhruba od výše uvedených 99 euro za základní model až po „nadupanou“ multifunkci HP Photosmart Premium Fax e-All-in-One za cca 249 euro.

Exkluzivní obsah – příležitost pro image značek
Produkty a služby HP připojené k webu jsou podporovány digitální platformou pro tiskovou reklamu, kterou mohou výhodně využít partneři pro tiskové aplikace. Zákazníci tak získají exkluzivní obsah zdarma a značkoví výrobci mohou snadno zlepšit image svých značek přidáním na míru připravených vzkazů, spuštěním různých promoakcí a cílenou distribucí informací, jako jsou kupóny nebo lokální služby.

Noví partneři v oblasti tiskových aplikací pro spotřebitele a podniky (3)
V průběhu letošního roku budou moci zákazníci z podnikatelské sféry využívat tiskové aplikace přímo z oblíbených služeb, např. Google Docs pro snadné skenování dokumentů na web za účelem jejich pozdějšího tisku, Box.net pro skenování, sdílení, řízení a přístup k obchodnímu obsahu online, Reuters pro nejnovější zprávy a DocStoc a BizTree pro okamžitý přístup k obchodním formulářům, jako jsou faktury, smlouvy, stvrzenky, právní dohody a kontrolní seznamy. Kromě toho bude HP po celý rok spolupracovat s vývojáři v EMEA na dopracování své sady pro vývojáře software a na vývoji dalších tiskových aplikací. Vývojáři si mohou tuto sadu vyžádat prostřednictvím záložky pro vývojáře na HP ePrintCenter.

HP iPrint Photo pro Android (4)
HP iPrint Photo, tisková aplikace pro rychlý a snadný přímý bezdrátový tisk na tiskárnách HP Inkjet připojených k lokální wifi síti, je nyní k dispozici i pro chytré telefony s operačním systémem Android. Verze aplikace pro Android tak doplňuje HP iPrint Photo pro operační systémy Symbian, Windows Mobile®,(5) iPad, iPhone a iPod Touch. (7) Uvedení mobilní aplikace Snapfish od HP pro OS Android se očekává letos v létě.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).