Hlavní navigace

Chcete zamezit odposlechu svého mobilu? Na trhu je revoluční systém šifrování hovorů

[Tisková zpráva] Potřebujete bezpečně telefonovat s obchodním partnerem či klientem? Obáváte se, aby někdo nepovolaný neodposlouchával váš telefonní hovor? Na trh vstupuje revoluční systém šifrování hovorů, speciální čip, umístěný na micro SD kartě, kterou lze použít do běžně dostupných mobilních telefonů. Nejedná se však o softwarové řešení, u kterého není možné vyloučit tzv. „backdoors“, tedy skrytý přístup třetích osob do softwaru. Nový systém s názvem Secuvoice proto představuje hardwarové, velmi bezpečné řešení. Po zakoupení a instalaci karty se do systému nedostane nikdo jiný kromě jejího držitele. O maximální bezpečnosti hovoří i fakt, že vlastník karty je jediný, kdo zná PIN a PUK a ani výrobce nedisponuje náhradním řešením.

Sdílet

”Jedná se o první naprosto bezpečné komerční zabezpečení telefonu proti odposlechům, používající hardwarové kryptování, které dosud využívá například německá vláda či zpravodajské služby,“ přibližuje princip produktu Zdeněk Procházka ze společnosti Special Service International, s.r.o. (SSI), která dodává tento systém na tuzemský trh. Uživatelsky je navíc používání karty pro bezpečné volání velmi jednoduché. Karta Secuvoice se spojí se softwarem telefonu, uživatel si vybere osobu, s níž chce šifrovaně telefonovat a jedním stiskem tlačítka na svém mobilu aktivuje bezpečnostní režim Secuvoice.

Pro efektivní šifrovací hovor musí však mít kartu Secuvoice oba účastníci telefonického rozhovoru a ideálně, systémem prověřený, telefon Nokia řady E nebo N. Karta je k nerozeznání od běžně dostupných paměťových micro SD karet, takže manipulace s ní nikterak nevzbuzuje pozornost okolí. Využití karty je navíc rozšířené o 4 GB paměti, již mohou uživatelé využít pro přenos či uchování dat.

„Našimi klienty jsou převážně velké, často nadnárodní společnosti, které náš produkt používají při komunikaci citlivých obchodních informací a chrání se tak před možnou průmyslovou špionáží,“ hodnotí klientelu Zdeněk Procházka ze společnosti SSI. „Zájem o kartu Secuvoice však také projevily některé politické strany a státní správa,“ dodává.

Klienti, kteří mají zájem o produkt, však musejí vyhovět internímu etickému kodexu společnosti SSI, aby systém nemohl být zneužit pro nekalé obchodní praktiky či přímo trestnou činnost. Special Service International po dodržení podmínek garantuje klientovi maximální diskrétnost.

Odposlouchávání mobilních telefonů je přitom v dnešní době bohužel velmi snadné. Do mobilu sledovaného účastníka hovoru přijde například aktivační SMS, kterou volající ani nemusí postřehnout a důvěrný telefonický hovor je přesměrován k odposlechu jiným subjektům. Společnost SSI představí odborné veřejnosti revoluční systém Secuvoice v květnu rámci Konference bezpečnostního managementu v Praze, společnost SSI však produkt nabízí zájemcům již nyní.

Společnost Special Service International spol. s .r.o. vznikla již v roce 1990 a za bezmála dvacet let profesionálního působení si vydobyla jednu z předních pozic na poli bezpečnostních služeb, zabezpečovací techniky a systémů. Vzhledem ke svému bohatému portfoliu služeb a ucelenému přístupu k zakázkám může společnost nabídnout komplexní řešení v oblasti bezpečnosti, pořadatelských a recepčních služeb, facility managementu a bezpečnosti práce. Více informací o společnosti na www.ssi.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).