Hlavní navigace

Chcete změnit svět k lepšímu? Intel a Facebook umožní každému uživateli počítače podpořit důležité celosvětové projekty

[Tisková zpráva] Nová aplikace společnosti Intel s názvem „Pokrok díky procesorům“ (Progress Thru Processors), vyvinutá na platformě Facebook, využívá síly nejrozšířenější sociální sítě pro podporu mezinárodních vědeckých projektů. Pro jednotlivce znamená poskytnutí nadbytečného výkonu procesoru jejich počítače jen drobnou změnu v běžném životě. Zapojení dostatečně velkého množství počítačů po celém světě však může znamenat zásadní změnu pro vědecké projekty, které se zabývají otázkami důležitými pro celé lidstvo.

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie, 7. srpna 2009 – Společnost Intel představila novou aplikaci umožňující dobrovolné poskytnutí nadbytečného výpočetního výkonu počítačů. Aplikace „Pokrok díky procesorům“ je postavena na platformě Facebook.

V boji proti rakovině jsou vědci často spíše než hranicemi vlastní vynalézavosti limitováni dostupnými výpočetními zdroji. Výkon procesoru, který je potřebný pro komplexní výpočty, je mnohdy nedostatečný. Pomocí Facebooku a aplikace vyvinuté společností Intel bude moci každý uživatel počítače nabídnout nevyužitý výpočetní výkon svého PC vědeckým projektům, které se zabývají řešením problémů důležitých pro celé lidstvo.

Mezi podporovanými projekty je například Rosetta@home, který se zabývá hledáním léku proti rakovině a dalším nemocem, ať už viru HIV nebo Alzheimerově chorobě. Projekt Climatepredic­tion.net se snaží porozumět globálním klimatickým změnám tím, že předvídá pozemské klima a testuje přesnosti klimatických modelů. Projekt Africa@home se zaměřuje na boj s malárií – studuje simulované modely přenosu choroby a potenciální dopad nových antimalarik a vakcín.

„Stejně jako Intel Small Things Challenge, i Pokrok díky procesorům dokazuje, že i drobná podpora jednotlivců může mít dalekosáhlý přínos pro celý svět,“ řekla Deborah Conradová, viceprezidentka a generální ředitelka divize Corporate Marketing Group společnosti Intel. „Jen tím, že na svém počítači necháte spuštěnou aplikaci, která využívá malé množství Vašich výpočetních zdrojů, pomůžete rozšířit zdroje a usnadnit práci vědcům, kteří pracují na zlepšení našich životních podmínek.“

Aplikace „Pokrok díky procesorům“ je dostupná všem uživatelům Facebooku na adrese www.facebook.com/pro­gressthruproces­sors. Aplikace se na PC spouští automaticky ve formě procesu běžícího na pozadí. Neovlivňuje výkon počítače ani zpracování jiných spuštěných úloh. Nevyžaduje, aby uživatelé své počítače nechávali stále zapnuté. Tím, že je ponechají zapnuté v obvyklých časech, budou přesto přispívat k výzkumu.

Aplikace „Pokrok díky procesorům“ byla vyvinuta ve spolupráci s projektem BOINC, dotovaným National Science Foundation na University of California v Berkeley. Marketingová a kreativní stránka Progress Thru Processors byla zajištěna marketingovou agenturou noise z New Yorku.

Originál tiskové zprávy naleznete na http://www.in­tel.com/pressro­om/archive/re­leases/20090803­corp.htm

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).