Hlavní navigace

Check Point Endpoint Security podporuje Windows 7

[Tisková zpráva] Společnosti, používající více verzí operačních systémů Windows, získají okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami prostřednictvím komplexního řešení pro zabezpečení koncových zařízení

Sdílet

Praha, 24. listopadu 2009 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil podporu operačního systému Microsoft Windows 7 u produktu Check Point Endpoint Security, prvního a jediného klienta, který kombinuje všechny kritické komponenty pro zajištění celkové bezpečnosti koncových zařízení. Podniky, jež provozují na stolních i přenosných počítačích operačními systémy Windows XP, Vista a Windows 7, získají prostřednictvím Endpoint Security jednotné a centrálně řízené bezpečnostní řešení.

Check Point Endpoint Security poskytuje firmám komplexní zabezpečení koncových bodů s integrací více než 10ti bezpečnostních funkcí. Zároveň je jediným řešením, které zahrnuje unikátní zabezpečení prohlížeče prostřednictvím technologie Check Point WebCheck. Obsahuje také klienta pro vzdálený přístup k virtuální privátní síti (VPN) a nabízí schopnost šifrování celého disku. Jeho jednotná instalace a integrované procesy pro kritické záplaty a aktualizace přináší administrátorům výhody ve snazším a tím pádem i cenově efektivnějším nasazení současně s vyšší efektivitou správy celého řešení. Pomocí jediného klienta, skenovacího a aktualizačního rozraní i jednotného rozhraní pro správu zjednodušuje Endpoint Security uživatelům používání díky sníženému počtu bezpečnostních aplikací na počítači a odstraněním nutnosti několikanásobného přihlašování, množství aktualizací a bezpečnostních záplat.

„Za méně než čtyři roky vydala společnost Microsoft tři různé operační systémy," říká David Řeháček, Field Marketing Manager ze společnosti Check Point. „Lze tak předpokládat, že firmy budou spíše využívat mix různých operačních systémů, než instalovat jednotnou platformu pro všechny koncové body. Check Point Endpoint Security proto nabízí zákazníkům jedinečné řešení, které řeší unikátní hrozby každého OS a bezpečnostní politika pro všechny koncové body může být spravována z jediné konzole, což výrazně zlepšuje celkové zabezpečení koncových zařízení, stejně jako efektivitu administrátorů."

Vlastnosti a výhody Check Point Endpoint Security:

  • Check Point WebCheck využívá patentovanou technologii pro virtualizaci prohlížeče, zajišťující ochranu podnikových koncových zařízení před webovými hrozbami.
  • Check Point OneCheck nabízí jednotné přihlášení do systému Windows a přístup ke všem bezpečnostním funkcím pro snadnější práci uživatelů (počínaje Full Disk Encryption přes logování do Windows po přihlášení na VPN a dalších bezpečnostních systémů).
  • VPN umožňuje zabezpečený vzdálený přístup k firemním zdrojům pomocí zašifrovaného a ověřeného přenosu dat. Nová vlastnost Auto-connect udržuje spojení při roamingu mezi sítěmi LAN, Wi-Fi a GPRS a automaticky konfiguruje odpovídající VPN připojení.
  • Šifrování dat a kontrola portů zabezpečuje citlivá firemní data a chrání je před škodlivým softwarem pomocí šifrování výměnných médií, jako jsou USB zařízení, CD a DVD, a monitoringem aktivit (čtení, zápis a spouštění) na portech a zařízeních.
  • Šifrování celého disku (Full Disk Encryption) poskytuje nejvyšší úroveň zabezpečení pro data uložená na noteboocích a stolních počítačích prostřednictvím autentifikace před spuštěním operačního systému a silných šifrovacích algoritmů.
  • Firewall, který získal několik ocenění, blokuje nežádoucí provoz, zabraňuje šíření malwaru z infikovaných koncových bodů a učiní počítače neviditelné pro hackery.
  • Funkce Program Control a Program Advisor zajišťují na koncovém zařízení spouštění pouze oprávněných a schválených programů.
  • Anti-malware detekuje a odstraňuje viry, spyware, programy zaznamenávající stisknuté klávesy, trojské koně, rootkity a další malware, založený na kombinaci aktuálních signatur, blokace typů chování a heuristické analýzy.
  • Network Access Control (NAC) zajišťuje komplexní nastavení přístupu do firemní sítě a zajišťuje, že každý koncový bod má nejnovější antivirus, aktualizované kritické záplaty, servisní balíčky, a také aplikace jako webový prohlížeč a VPN klient.
  • Centrální správa umožňuje centrální konfiguraci, správu bezpečnostních politik, reporting a analýzu zabezpečení koncových bodů.

Pro více informací o produktu Check Point Endpoint Security naleznete: www.checkpoin­t.com/products/en­dpoint_securi­ty/index.html.

„Check Point Endpoint Security poskytuje podnikům jednoduché, bezpečné a komplexní řešení pro ochranu před různými hrozbami směřovanými na koncová zařízení," uzavírá D. Řeháček.

O společnosti Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení internetu. Check Point nabízí komplexní bezpečnostní řešení fungující na základě jednotné architektury. Řešení zahrnují ucelenou bezpečnostní bránu, agenta pro koncové body, obsahujícího všechny potřebné bezpečnostní technologie, a centrální správu z jediné konzole. Vše nastavitelné podle aktuálních potřeb zákazníka. Check Point je díky svým výsledkům a inovacím dominantním poskytovatelem v oblasti podnikových a osobních firewallů, ochrany dat a VPN řešení.