Hlavní navigace

Check Point Endpoint Security zajišťuje šifrování disku pro Mac OS X Snow Leopard

[Tisková zpráva] Řešení Check Point Full Disk Encryption pro Mac OS X Snow Leopard nově umožňuje podnikům zabezpečit data v prostředí s různými operačními systémy

Sdílet

Praha, 21. ledna 2010 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil Check Point Full Disk Encryption™ pro Mac OS X 10.6 Snow Leopard – přední řešení pro šifrování pevných disků s autentifikací před zavedením operačního systému, které nyní podporuje platformu společnosti Apple. Check Point Full Disk Encryption zvyšuje bezpečnost dat a podporuje více platforem, než jakékoli jiné řešení na trhu: od Mac OS X, Windows a Linux přes virtualizované systémy založené na VMwaru až po systémy mobilních zařízení jako Symbian, Windows Mobile a Palm.

Check Point Full Disk Encryption zjednodušuje nasazení a správu zabezpečení koncových bodů pomocí automatického zašifrování obsahu všech pevných disků, včetně operačního systému a stávajících, dočasných i smazaných systémových souborů. Tato nová úroveň ochrany zabezpečuje podniky před neoprávněným přístupem ke korporátním informacím nebo síťovými útoky, a to i v případě, že pevný disk je fyzicky nainstalován do jiného počítače. Nyní s podporou platformy Snow Leopard umožňuje Check Point svým zákazníkům zabezpečit různé operační systémy a výrazně zlepšit implementaci a používání šifrování disků ve smíšených prostředích. Check Point Full Disk Encryption nabízí také centralizované nasazení, správu i logování pro jednodušší řízení bezpečnostních politik, efektivní zajištění shody všech nastavení a snížení celkových nákladů na vlastnictví.

„Podniky musí zajistit dosažení stejné úrovně zabezpečení koncových bodů napříč celou organizací,“ říká David Řeháček, marketingový manažer pro východní Evropu. „Check Point Full Disk Encryption s podporou platformy Snow Leopard nabízí zákazníkům jedno řešení pro všechny typy operačních systémů, které lze snadno nasadit a spravovat, a zlepšit tak celkové zabezpečení koncových bodů.“

Check Point Full Disk Encryption lze nasadit do organizací všech velikostí a jeho přínosy jsou prověřeny instalacemi v hlavních komerčních odvětvích i vládních agenturách po celém světě. Check Point Full Disk Encryption získal navíc nejvyšší bezpečnostní certifikace – včetně International Common Criteria EAL4, FIPS-140–2 a BITS – což umožňuje zajištění shody s globální pravidly ochrany osobních údajů a regulatorními předpisy. Nyní mohou zákazníci využívat výhod silných šifrovacích technologií a vedoucího postavení společnosti Check Point na trhu zabezpečení dat bez ohledu na typ operačního systému používaného v podnikové síti. Přednosti bezpečnostních řešení společnosti Check Point potvrzuje i fakt, že devět let po sobě byla firma označena jako lídr ve zprávě Gartner Magic Quadrant for Mobile Data Protection.

„Více než 85 procent našich zaměstnanců používá Mac OS X jako hlavní platformu na svých desktopech a noteboocích,“ říká Allen Hancock, prezident Mac Consulting Group, Inc. „Stabilita a flexibilita řešení Check Point Full Disk Encryption byly klíčovými vlastnostmi pro snadnou správu našeho pracovního prostředí, aniž by bylo nutné přijímat kompromisy v úrovni zabezpečení koncových bodů pro jakýkoliv přítomný operační systém. Nyní můžeme sdílet informace bez problémů a s vědomím, že data našich klientů jsou v bezpečí.“

Řešení Check Point Full Disk Encryption poskytuje podnikům následující funkce a výhody:

  • Pre-Boot autentifikace vyžaduje uživatelské jméno a heslo před zavedením operačního systému, což zvyšuje bezpečnost. Check Point Full Disk Encryption podporuje také autentizaci dalšími prostředky, jako jsou čipové karty s certifikáty nebo tokeny.
  • Secure Remote Help nabízí uživatelům možnost vzdálené pomoci a on line vzdálenou podporu při ztrátě přístupového tokenu nebo hesla.
  • Jednotné uživatelské rozhraní zjednodušuje instalaci, správu, integraci a podporuje více jazyků pro globální nasazení. Automatický a transparentní chod má na produktivitu koncových uživatelů minimální vliv.
  • Centrální správa a logování umožňuje prosazování centrální bezpečnostní politiky k zajištění rostoucích bezpečnostních potřeb. Centrální správa konfigurací pak dále snižuje celkové náklady na vlastnictví.

Více informací o řešeních Check Point pro zabezpečení koncových bodů lze nalézt na adrese: www.checkpoin­t.com/products/en­dpoint_securi­ty.

„Check Point Full Disk Encryption nabízí jednoduché a doplňkové bezpečnostní řešení, které přináší stejnou úroveň ochrany dat v celé organizaci, bez ohledu na různorodost aktuálních operačních systémů,“ uzavírá D. Řeháček.

Cena a dostupnost
Check Point Full Disk Encryption pro Mac je již k dispozici a je možné jej zakoupit prostřednictvím celosvětové sítě partnerů Check Point. Ceny produktů Check Point Full Disk Encryption naleznete zde: https://price­list.checkpoin­t.com. Chcete-li najít partnera společnosti Check Point, pak navštivte http://partner­s.us.checkpoin­t.com/partner­locator.

O společnosti Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení internetu. Check Point nabízí komplexní bezpečnostní řešení fungující na základě jednotné architektury. Řešení zahrnují ucelenou bezpečnostní bránu, agenta pro koncové body, obsahujícího všechny potřebné bezpečnostní technologie, a centrální správu z jediné konzole. Vše nastavitelné podle aktuálních potřeb zákazníka. Check Point je díky svým výsledkům a inovacím dominantním poskytovatelem v oblasti podnikových a osobních firewallů, ochrany dat a VPN řešení.

Ochrana informací je hlavním cílem společnosti Check Point. Prostřednictvím platformy NGX dodává v rámci jednotné bezpečnostní architektury širokou škálu řešení, která chrání obchodní komunikaci a zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech či u vzdálených pracovníků. Společnost zároveň nabízí špičková řešení pro ochranu dat a koncových bodů v podobě produktu Check Point Endpoint Security, který chrání citlivá data v osobních počítačích a mobilních zařízeních prostřednictvím šifrování. Několikrát oceněná řešení ZoneAlarm v současné době chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a zcizení identity. Řešení Check Point jsou po celém světě prodávána, integrována a spravována skrze partnerskou síť Check Point. Mezi zákazníky společnosti patří všechny společnosti uváděné v žebříčku Fortune 100 a další desítky tisíc společností všech velikostí po celém světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).