Hlavní navigace

Check Point IPS-1 posouvá laťku účinnosti systémů ochrany před narušením

[Tisková zpráva] Integrace IPS-1 do architektury bezpečnostních řešení Check Point zjednodušuje správu a výrazně zvyšuje rychlost odezvy

Sdílet

Praha, 18. června 2008 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil novou verzi svých řešení prevence před narušením. IPS-1 R65.1 představuje nejvyšší stupeň vývoje v oblasti proaktivního a výkonného zabezpečení počítačových sítí. Check Point IPS-1 obsahuje zejména dokonalejší nástroje, které umožňují efektivnější správu a rapidně zkracují dobu odezvy. IPS-1 dosahuje vysoké propustnosti díky spolupráci s procesory Intel multi-core využívajících paralelních výpočtů. Nové IPS-1 je plně integrováno do architektury bezpečnostních řešení Check Point včetně rozhraní pro správu a instalace.

„Systémy prevence narušení jsou dnes klíčovým prvkem v řešeních pro zabezpečení podnikových sítí,” vysvětluje Luděk Hrdina, marketingový manažer společnosti Check Point Software Technologies pro východní Evropu. „Zákazníci, kteří v současnosti využívají IPS systémy se často potýkají se záplavou nejasných dat o bezpečnostních událostech, které neúměrně zvyšují nároky na administraci celého systému. Technologie obsažené v IPS-1 R65.1 a jeho začlenění do bezpečnostní architektury umožní administrátorům výrazně zkrátit dobu odezvy na opravdu významné a kritické události.“

Efektivní správa IPS
Check Point IPS-1 je první systém prevence před narušením, který využívá technologii Situational Visibility. Technologie v reálném čase izoluje útoky proti kritickým podnikovým aplikacím a pomocí přehledného grafického rozhraní okamžitě informuje správce. Situational Visibility zobrazuje všechny podnikové systémy a poskytuje detailní informace o útoku, včetně zdroje a typu útoku, jeho dopadech, doporučený zásah a aktuální útočný paket. Jedinečné informace a forenzní nástroje dostupné v IPS-1 umožňují správcům rychleji rozpoznat, vyhodnotit a jednat v případě jakékoli podezřelé události v podnikové síti.

Výkon a ochrana investic
Přínosy spolupráce s procesory Intel multi-core a využívání technologie paralelních výpočtů mohou využít zákazníci jak u hardwarových tak softwarových verzích Check Point IPS-1. Technologie IPS-1 OpenSensor obsažená v softwarové verzi Check Point IPS rovněž využívá i standardní úsporné procesorové architektury. Zákazníkům tak umožňuje nasadit podnikové bezpečnostní řešení té nejvyšší kategorie již teď a připravit se tak na budoucí výkonnostní a bezpečnostní požadavky.

Integrace s bezpečnostní architekturou Check Point
IPS-1 je plně integrováno s bezpečnostní architekturou Check Point. Zákazníci tak nepocítí žádný dopad na stávající funkčnost komponent. Integrace zrychluje instalaci, zjednodušuje uživatelské rozhranní a umožňuje sdílení administrátory.

Další novinky IPS-1 R65.1:

  • Hybridní detekční jádro chrání sítě a aplikace před útoky díky využití kombinovaných detekčních a analytických metod
  • Indexace nebezpečnosti útoků umožňuje dosáhnout ideálního rozmístění, řízení a kalibrace reakcí a bezpečnostní hrozby
  • Integrace se SecurePlatform zjednodušuje instalaci a administraci

Cena a dostupnost
Check Point IPS-1 R65.1 je k dostání již nyní prostřednictvím sítě partnerů. Pro více informací prosíme navštivte www.checkpoint.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).