Hlavní navigace

Check Point koupil společnost Liquid Machines zaměřenou na zabezpečení dat

[Tisková zpráva] Liquid Machines je lídrem v oblasti zabezpečení dat a šifrování dokumentů

Sdílet

Praha, 11. června 2010 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil akvizici soukromé start-up společnosti Liquid Machines, která je lídrem v oblasti zabezpečení dat. Produkty Liquid Machines, které získaly řadu ocenění, jsou určeny k ochraně před zneužitím, změnou, ztrátou či krádeží duševního vlastnictví a citlivých informací obsažených v dokumentech. Společnost Liquid Machines se specializuje na ochranu údajů, má 12 vydaných či podaných patentů na šifrování dokumentů a zabezpečení obsahu. Úspěšně dokončená akvizice rozšíří rozsáhlé portfolio produktů pro zabezpečení dat společnosti Check Point.

Strategie zabezpečení dat společnosti Check Point se zaměřuje na zajištění bezpečnosti dat po celou dobu jejich životního cyklu; Check Point Full Disk Encryption zabraňuje ohrožení dat v důsledku ztráty nebo krádeže zařízení, Check Point Virtual Private Networking (VPN) změní jakoukoliv síť na bezpečný a šifrovaný komunikační kanál a nedávno oznámené produkty Check Point Data Loss Prevention pomáhají organizacím zabránit úniku citlivých údajů. Technologie Liquid Machines se stanou součástí budoucích produktových řad společnosti Check Point a umožní bezpečné sdílení dokumentů.

Liquid Machines je společnost založená v USA se sídlem ve městě Waltham (stát Massachusetts) a je lídrem na trhu v oblasti Enterprise Rights Management. Liquid Machines byla založena v roce 2001 a mezi její zákazníky patří společnosti z žebříčku Fortune 100 z oblasti finančních služeb, veřejných služeb a průmyslu.

Obě společnosti získaly potřebná schválení od vlády i regulačních orgánů. Očekává se bezprostřední dokončení akvizice.

„Jsme potěšeni, že můžeme oznámit akvizici Liquid Machines. Je to skvělé rozšíření našeho portfolia produktů pro zabezpečení dat. Zároveň tím posilujeme bezpečnostní vizi společnosti Check Point. Zjistili jsme, že Liquid Machines poskytují nejlepší technologie pro komplexní zabezpečení dat a velmi nás těší, že se tyto technologie stanou součástí bezpečnostní architektury Check Point,“ dodává Gil Shwed, předseda, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies.

O společnosti Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení internetu. Check Point nabízí komplexní bezpečnostní řešení fungující na základě jednotné architektury. Řešení zahrnují ucelenou bezpečnostní bránu, agenta pro koncové body, obsahujícího všechny potřebné bezpečnostní technologie, a centrální správu z jediné konzole. Vše nastavitelné podle aktuálních potřeb zákazníka. Check Point je díky svým výsledkům a inovacím dominantním poskytovatelem v oblasti podnikových a osobních firewallů, ochrany dat a VPN řešení.

Ochrana informací je hlavním cílem společnosti Check Point. Prostřednictvím platformy NGX dodává v rámci jednotné bezpečnostní architektury širokou škálu řešení, která chrání obchodní komunikaci a zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech či u vzdálených pracovníků. Společnost zároveň nabízí špičková řešení pro ochranu dat a koncových bodů v podobě produktu Check Point Endpoint Security, který chrání citlivá data v osobních počítačích a mobilních zařízeních prostřednictvím šifrování. Několikrát oceněná řešení ZoneAlarm v současné době chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a zcizení identity. Řešení Check Point jsou po celém světě prodávána, integrována a spravována skrze partnerskou síť Check Point. Mezi zákazníky společnosti patří všechny společnosti uváděné v žebříčku Fortune 100 a další desítky tisíc společností všech velikostí po celém světě.