Hlavní navigace

Check Point nastavil nový standard pro IPS v nejnovějším testu NSS LABS

[Tisková zpráva] Dosažením 97,3% skóre v účinnosti zabezpečení získal softwarový blade IPS společnosti Check Point hodnocení „Doporučeno NSS“

Sdílet

Praha, 11. února 2011 – Check Point Software Technologies Ltd, celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil dokončení doposud nejnáročnějšího testu IPS (ochrana proti neoprávněnému průniku do sítě), které prováděly nezávislé laboratoře NSS. Softwarový blade Check Point IPS dosáhl v testu 97,3% účinnosti zabezpečení a získal tak hodnocení „Doporučeno laboratořemi NSS”. Check Point také získal ocenění za propustnost 2,4 GB/s při testování výkonu v reálném prostředí. Díky těmto ojedinělým výsledkům označila NSS společnost Check Point za lídra v oblasti řešení IPS. Softwarový blade IPS se tak zařadil do rozsáhlého portfolia oceněných bezpečnostních řešení společnosti Check Point. 

„Agresivita počítačových zločínců za několik posledních let získala jak na síle, tak i na rafinovanosti. Tohle byl doposud nejpečlivěji a nejpřísněji vedený test řešení IPS,” říká Rick Moy, prezident laboratoří NSS. „Po celou dobu našeho testování vykazoval softwarový blade IPS společnosti Check Point vynikající ochranu a snadné používání. Pro vícegigabitové prostředí je Check Point Power-1 11065 spolu se softwarovým bladem IPS cenově efektivní řešení ochrany před novou generací internetových hrozeb." 

Laboratoře NSS, přední společnost v oblasti nezávislého výzkumu a testování bezpečnostních produktů, je na trhu známá právě díky nejobsáhlejšímu nezávislému testování IPS řešení. NSS provádí výzkumy a analýzy v reálných podmínkách pro firmy, vládní agentury a organizace všech velikostí. 

Závěrečná zpráva NSS uvádí, že „Check Point odvedl vynikající práci tím, že integroval správu hardwarové platformy s bezpečnostní politikou. Aktivace softwarového bladu IPS byla bezbolestná a nastavení bezpečnostní politiky bylo intuitivní a efektivní. " 

Laboratoře NSS testovaly softwarový blade Check Point IPS oproti 1179 aktivním exploitům v nejrůznějších typech provozu, při různé zátěži a napříč různými protokoly.

Závěrečná zpráva NSS o softwarovém bladu Check Point IPS zmiňuje především tyto skutečnosti: 

  • Komplexní  a proaktivní ochrana – 97,3% účinnost při blokování více jak 1100 různých exploitů a cílených útoků
  • Výjimečný výkon  – zařízení Check Point Power-1 předvedl mezi integrovanými řešeními IPS bezkonkureční propustnost 2,4 GB/s
  • 100% pokrytí technik obcházení systému – 100% odolnost proti technikám obcházení ochranných mechanismů a proti skrývání útoků
  • Nejnižší celkové náklady na pořízení a vlastnictví (TCO) – nejlepší poměr cena/výkon na trhu: 13 dolarů za Mb/s
 

„IT hrozby se neustále vyvíjí a společnosti musí řešit, jak zabezpečit své informace před celou řadou hrozeb a zároveň jak zjednodušit nasazení takovýchto řešení a snížit náklady,” říká Oden Gonda, viceprezident síťových bezpečnostních produktů společnosti Check Point Software Technologies. „Výsledky testů IPS potvrdili naši schopnost nabízet zákazníkům skutečně účinná bezpečnostní řešení, počínaje Check Point zařízeními, servery a konče virtuálními prostředími.” 

Check Point IPS, založený na architektuře softwarových bladů, poskytuje možnost komplexní a integrované  ochrany před neoprávněným průnikem do sítě s multi-gigabitovou propustností. Check Point IPS produkty jsou podporovány službou Check Point Update Services, která nepřetržitě a v reálném čase poskytuje aktualizace a doporučení, jak konfigurovat bezpečnostní a ochranné politiky. Zákazníci získávají výhodu ze zabezpečení společnosti Check Point, která jsou vyvíjena a distribuována výzkumnými bezpečnostními centry Check Point umístěnými po celém světě. Více informací a celou výslednou zprávu najdete zde: http://www.chec­kpoint.com/cam­paigns/intrusi­on-prevention-system/index.html­.  

„Společnost Check Point se zavázala poskytovat svým zákazníkům tu nejvyšší možnou ochranu pomocí produktů, které se zároveň snadno instalují i spravují. Budeme i nadále na trh přinášet inovativní bezpečnostní produkty a zvyšovat laťku v kvalitě, výkonu i lehkosti nasazování,” uzavírá Gonda. 
  

O společnosti NSS Labs, Inc.

NSS Labs, Inc je přední nezávislá  společnost, která provádí výz­kumy a testy v oblasti IT bezpečnosti. Její expertní a­nalýzy poskytují IT profesionálům objektivní údaje, které potřebují pro výběr komplexních bezpečnostních produktů do svých organizací. Když v roce 1999 jako první vydala kritéria testování systémů pro detekci a prevenci proti neoprávněným průnikům do sítě, stala se průkopníkem v této oblasti. NSS Labs se zaměřuje na pravidelné testování firewallů, technologií UTM (Unified Threat Management), anti-malware, šifrování, webových aplikačních firewallů a dalších technologií. NSS Labs metodologie testování v reálných podmínkách je jediná vhodná k posouzení bezpečnostních produktů proti současným internetovým hrozbám. Testy NSS Labs jsou považovány za nejpřísnější testy v oboru. Společnost byla založena v roce 1991 a má pobočky v Carlsbadu v Kalifornii a Austinu v Texasu. Více informací najdete na www.nsslabs.com

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení  internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.