Hlavní navigace

Check Point oznamuje hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí

[Tisková zpráva] Společnost dosáhla rekordního obratu a růstu časově rozložených výnosů

Sdílet

Praha, 29. ledna 2007 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, dnes oznámil výsledky svého hospodaření za čtvrté čtvrtletí roku 2006, které skončilo k 31. prosinci 2006, a za celý fiskální rok 2006.

„Čtvrté čtvrtletí se nám z obchodního hlediska opravdu podařilo, takže jsme rok 2006 zakončili s pěknými výsledky,“ uvedl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Check Point Software. „Naši obchodníci a partneři dosáhli rekordního objemu prodejů, což se projevilo i na celoročním obratu a celkovém zisku společnosti.“

Finanční ukazatele za čtvrté čtvrtletí 2006:

 • Obrat: 160,1 milionu USD, 3% nárůst ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2005
 • Zisk: 79,5 milionu USD ve srovnání s 89,2 milionu ve stejném čtvrtletí roku 2005. Důvodem pro pokles zisku jsou povinné náhrady ve výši 9 milionů dolarů a náklady na akvizice ve výši 1,1 milionu.
 • Zisk na akcii: 0,35 USD, meziroční pokles ve výši 0,01 USD na akcii po začlenění mimořádných nákladů.
 • Zpětný odkup akcií: v průběhu 4. čtvrtletí Check Point vynaložil 31,7 milionu dolarů na zpětný odkup 1,4 milionu svých akcií.

Finanční ukazatele za fiskální rok 2006:

 • Obrat: 575,1 milionu USD, roční obrat mírně poklesl ve srovnání s 579,4 milionu v roce 2005.
 • Zisk: 278 milionů USD ve srovnání s 319,7 milionu v roce 2005. Důvodem pro pokles zisku jsou povinné náhrady v celkové výši 36,4 milionu dolarů a náklady na akvizice ve výši 3,7 milionu.
 • Zisk na akcii: 1,17 USD, v roce 2005 činil roční zisk na akcii 1,27 USD.
 • Zpětný odkup akcií: v průběhu roku 2006 Check Point získal 23,2 milionu akcií s náklady ve výši 435,5 milionu dolarů.
 • Výše dostupné hotovosti a investic: 1,65 miliardy USD k 31. prosinci 2006.

Významné události
V průběhu roku jsme představili celou řadu produktů a technologií, které rozvíjejí naši jednotnou bezpečnostní architekturu. Zároveň jsme prostřednictvím probíhající akvizice společnosti Protect Data zahájili rozšiřování naší nabídky řešení pro zajištění síťové bezpečnosti o produkty, které chrání citlivá data.

 • Rozšíření jednotné bezpečnostní architektury o ochranu dat – ve čtvrtém čtvrtletí jsme oznámili nabídku odkupu akcií společnosti Protect Data, 100% vlastníka dodavatele řešení pro automatické šifrování dat Pointsec. Do 23. ledna 2007 Check Point získal 96 % akcií společnosti a je odhodlán prostřednictvím nuceného odkupu akcií dosáhnout úplného ovládnutí společnosti a jejího stažení ze stockholmské burzy cenných papírů.
 • Akvizice NFR Security s úmyslem rozšířit ochranu proti narušení sítí – ve čtvrtém čtvrtletí jsme získali společnost NFR Security, která patří ke špičkovým dodavatelům systémů pro ochranu narušení sítě v reálném čase. Takto získané technologie posílí naši jednotnou bezpečnostní architekturu a umožní nám nabídnout nejúčinnější řešení svého druhu na trhu.
 • Uvedení bezpečnostních systémů VPN-1 Power a VPN-1 UTM v NGX verzi – rozšíření celého produktového portfolia s důrazem na dva hlavní softwarové systémy: VPN-1 Power pro velké podniky s vysokými nároky na výkon bezpečnostních systémů a VPN-1 UTM pro plnou a snadnou integraci se systémy pro jednotnou správu informační bezpečnosti.
 • Rozšíření nabídky pro koncové zákazníky pod značkou ZoneAlarm – představení domácího bezdrátového routeru ZoneAlarm, který spojuje bezpečnostní technologie ZoneAlarm s pokročilými prvky architektury NGX. Check Point také nedávno uvedl na trh sadu bezpečnostních aplikací ZoneAlarm 7.0, která obsahuje nové antivirové jádro, vylepšenou databázi spyware a rozšíření funkcí aplikace OSFirewall.
 • Vytvoření programu Collaborative Enterprise Support – nový systém podpory podnikovým zákazníkům, který kombinuje předplacené služby a podporu nabízenou společností Check Point ve spolupráci s jejími partnery. Tento program přináší zákazníkům přidanou hodnotu v podobě kvalitnější technické podpory. Program byl úspěšně spuštěn v Evropě a asijsko-pacifické oblasti.
 • Zisk certifikátu EAL 4 – produkty ze všech čtyř klíčových kategorií (firewall, VPM, IDS/IPS a vzdálená správa) získaly certifikát pro nasazení v prostředí se zvýšenými nároky na ochranu dat podle standardů americké vlády.
 • Rok 2006 byl rokem budování. Rozšířili jsme naši produktovou nabídku a rozsah poskytovaných služeb s důrazem na naši strategii jednotné bezpečnosti, která nyní zahrnuje i ochranu podnikových dat,“ doplnil Gil Shwed. „Závěr roku nás zastihl v plné síle a věříme, že základy položené v uplynulém roce budou podporovat náš růst i po celý rok 2007.“
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).