Hlavní navigace

Check Point oznamuje hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí roku 2008

[Tisková zpráva] Meziroční nárůst obratu o 17 %. Zisk na akcii vzrostl o 23 % a dosahuje 0,43 USD

Sdílet

Praha, 27. května 2008 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí roku 2008, které skončilo 31. března 2008.

„Toto čtvrtletí je pro Check Point dalším milníkem, který představuje úspěšné pokračování dobrých finančních výsledků a potvrzuje správný průběh naší strategie,“ uvedl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Check Point. „Oproti stejnému období minulého roku došlo letos k nárůstu příjmů z prodejů a licencí, a to o 17 %, cash flow zaznamenalo dokonce 30% růst.“

Finanční ukazatele za první čtvrtletí 2008:

  • Tržby: Tržby ve výši 191,6 milionu USD představují meziroční nárůst o 17 %. Příjmy z prodeje produktů a licencí dosáhly 77,4 milionu USD a zaznamenaly tak oproti loňskému období nárůstu též o 17 %.
  • Zisk: Zisk ve výši 78,3 milionu USD znamená nárůst o 67 % v porovnání s 46,9 miliony USD v 1. kvartálu 2007.
  • Zisk na akcii: Zisk 43 centů na akcii představuje 23% nárůst ve srovnání s 35 centy v prvním čtvrtletí 2007.
  • Zpětný odkup akcií: V průběhu 1. letošního čtvrtletí Check Point vynaložil 73 milionu USD na zpětný odkup 3,4 milionu akcií.

Významné události
Uvedení Check Point Endpoint Security – V únoru jsme odhalili prvního jediného agenta pro ochranu koncových bodů, který spojil firewall, anti-virus/anti-spyware, chráněný vzdálený přístup, ochranu dat a zvýšil bezpečnost bez nutnosti složitého spravování.

Oznámení nové řady high-end produktů Check Point Power-1 – Nová řada zaručuje bezpečnost s výkonem až do 14Gbps a rekordním poměrem cena/výkon pod 4 dolary za Mbps.

– Rozšíření řady UTM-1 Total Security – Představili jsme nové modely a nabídli bezpečnost pro široké spektrum podniků díky pokročilým technologiím. Novinky obsahují firewall, VPN pro spojení mezi pobočkami i pro vzdálený přístup, antivirus na bráně, ochranu proti narušení sítě (IPS), ochranu a filtrování webového provozu, zabezpečení elektronické komunikace a anti-spam.

„Jsme velmi potěšeni výsledkem za uplynulé čtvrtletí a věříme, že náš úspěch je důsledkem nabídky účinných a vysoce efektivních bezpečnostních produktů našim zákazníkům po celém světě,“ prohlásil Gil Shwed.

Plné znění tiskové zprávy o hospodářských výsledcích za 1. čtvrtletí roku 2008 naleznete na adrese: http://www.chec­kpoint.com/pres­s/2008/q108ear­nings041708.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).