Hlavní navigace

Check Point představuje vylepšenou otevřenou výkonnostní architekturu

[Tisková zpráva] Praha, 25. června 2007 – Společnost Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP) dnes představila vylepšení své otevřené výkonnostní architektury (Open Performance Architecture), která přináší nejvyšší úroveň zabezpečení spolu s průlomovou rychlostí zpracování dat a spolehlivostí při přenosových rychlostech v řádu gigabitů za sekundu. Tato platforma je součástí jednotné bezpečnostní architektury společnosti Check Point a je dostupná již dnes jako součást řady bezpečnostních řešení VPN-1 Power.

Sdílet

V situaci, kdy jsou nové bezpečnostní hrozby stále komplexnější a podniky vyžadují pro své aplikace stále vyšší rychlosti připojení k internetu, roste zároveň poptávka po efektivnějších bezpečnostních řešeních s vyšším výkonem. Otevřená výkonnostní architektura společnosti Check Point je vyvinuta s cílem zajistit dostatečný výkon při ochraně proti současným i nadcházejícím hrozbám.

„V našem oboru panuje mýtus, že vysoký výkon mohou nabízet pouze uzavřené systémy. Přesto tyto bezpečnostní systémy ztrácejí na výkonu pokaždé, když se objeví nová hrozba nebo aplikace, kterou je nutné chránit," vysvětluje Luděk Hrdina, marketingový manažer společnosti Check Point Software Technologies pro východní Evropu. „Naše otevřená architektura se přizpůsobuje novým technologiím a hrozbám a udržuje vysoký výkon a datovou propustnost, přestože v podnikových sítích rostou nároky na multimediální aplikace a internetové hrozby neztrácejí na síle.”

Klíčové technologie otevřené výkonnostní architektury Check Point

  • CoreXL – technologie CoreXL efektivně využívá možností vícejádrových procesorů pro zajištění rychlé komplexní kontroly přenášených dat. Uživatelům díky svým vlastnostem umožňuje nasadit přísný bezpečnostní režim s hloubkovou kontrolou narušení sítě bez kompromisů v oblasti datové propustnosti.
  • SecureXL – platforma SecureXL využívá specifický hardware nebo virtualizační technologie pro urychlení kódování a dekódování kontrolovaných dat a některých dalších funkcí.
  • ClusterXL – technologie ClusterXL přináší zákazníkům škálovatelnost s téměř lineárním zvyšováním výkonu zapojením několika bezpečnostních bran VPN-1 do clusterů, která zároveň zvyšují spolehlivost bezpečnostního subsystému.

Pro podrobnější informace o otevřené výkonnostní architektuře společnosti Check Point navštivte prosím http://www.chec­kpoint.com.