Hlavní navigace

Check Point VPN-1 integruje jednotnou správu rizik a vysoký výkon

[Tisková zpráva] Check Point představil nové bezpečnostní brány VPN-1 UTM a VPN-1 Power pro usnadnění nasazení a správy zabezpečení podnikových sítí

Sdílet

Praha, 11. května 2006 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, uvedl na trh dva nové produkty z řady své vlajkové lodi – bezpečnostní brány VPN-1 – zaměřené na jednotnou správu rizik (UTM) a vysoký výkon. VPN-1 UTM představuje škálovatelné bezpečnostní řešení s podporou jednotné správy rizik pro podniky všech velikostí. VPN-1 Power je určena zákazníkům s požadavkem na vysoce výkonnou bezpečnostní bránu pro nasazení v kombinaci s aplikacemi, které jsou citlivé na rychlost zpracování dat.

„Nároky na zajištění bezpečnosti rostou v souladu s nárůstem počtu rizik a současným zvyšováním objemu přenášených dat,“ uvedl Ken Fitzpatrick marketingový ředitel společnosti Check Point Software Technologies. „Řada produktů VPN-1 nabízí našim zákazníkům jednoduché řešení bezpečnosti, které spojuje vysoký výkon s jednoduchou správou a maximální ochranou podnikových sítí. Nové modely VPN-1 UTM a VPN-1 Power oslovují další segment trhu a reagují na rozvoj VoIP aplikací a dalších způsobů využití internetu ve firemní komunikaci.“

Check Point VPN-1 UTM přináší zákazníkům výhody jednotné správy rizik v podobě UTM bezpečnostní brány nebo distribuované bezpečnostní infrastruktury nasazené v rámci celého podniku včetně poboček. VPN-1 Power potom zákazníkům nabídne až čtyřnásobný výkon a rychlost kontroly dat ve srovnání s neakcelerovaným řešením.

Jednoduchá, výkonná bezpečnost
Bezpečnostní brána VPN-1 UTM nabízí další funkce – k firewallu, IPSec VPN, nástrojům pro prevenci narušení sítě a antiviru přidává VPN-1 UTM podporu SSL VPN, webový aplikační firewall, kontrolu hostitelských serverů, a další funkce pro bezpečné připojení podnikové sítě k internetu a jejímu propojení s pobočkami. VPN-1 UTM kontroluje více než 150 přednastavených aplikací, služeb a protokolů a zajišťuje tak bezpečnost drtivé většiny aplikací používaných v podnikovém prostředí. Mezi podporované aplikace patří VoIP, aplikace pro instant messaging (IM) a P2P sítě a další.

Urychlená bezpečnost
Bezpečnostní brána VPN-1 Power nabízí zvýšení výkonu bezpečnostního systému bez nutnosti nákupu nových bezpečnostních systémů. VPN-1 Power obsahuje integrovaný firewall, VPN a nástroje pro prevenci narušení sítě doplněné o patentovanou technologii SecureXL, která zajišťuje rychlejší kontrolu datového toku u aplikací, které jsou citlivé na dobu odezvy.

Možnost volby: softwarové UTM nebo UTM zařízení Check Point je v současnosti jediným dodavatelem podnikových bezpečnostních systémů, který svým zákazníkům nabízí možnost výběru mezi softwarovým a hardwarovým UTM systémem. Platformoví partneři společnosti Check Point, mezi které patří také Crossbeam, IBM a Nokia, nabízejí taktéž hardwarová řešení. Produkty označené logem “Secured by Check Point" procházejí náročnými testy, které zaručují jejich snadnou integraci do existujících síťových prostředí a schopnost spolupracovat s produkty dalších dodavatelů.

Cena a dostupnost
Všechny produkty z řady VPN-1 jsou okamžitě dostupné v hardwarové i softwarové variantě. Základní cena za VPN-1 UTM je stanovena na 600 USD, cena VPN-1 Power začíná na 3 500 USD. Pro podrobnější informace o jednotlivých produktech Check Point VPN-1 navštivte prosím http://www.chec­kpoint.com/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).