Hlavní navigace

Check Point získal mezinárodní certifikaci EAL4+ pro řešení Media Encryption

[Tisková zpráva] Oceněné produkty Check Point Endpoint Security chrání zákazníky nejvyšší možnou úrovní šifrování

Sdílet

Praha, 21. září 2010 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil, že řešení Check Point Endpoint Security Media Encryption získalo mezinárodní certifikaci EAL4+ (Common Criteria Evaluation Assurance Level 4) od nezávislé organizace NIAP (National Information Assurance Partnership). Media Encryption verze 4.95 HFA 01 build 238 se přidává k rozsáhlému portfoliu certifikovaných řešení Check Point Endpoint Security vhodných pro ty zákazníky, kteří vyžadují nejvyšší úroveň bezpečnostní certifikace.

Check Point Media Encryption umožňuje podnikům zabezpečit citlivá firemní data a blokovat příchozí malware pomocí šifrování vyměnitelných médií, jako jsou například USB flash disky, CD či DVD. Řešení může být nasazeno samostatně nebo jako součást Check Point Endpoint Security – prvního a jediného řešení, které v sobě zahrnuje všechny důležité komponenty pro úplné zabezpečení koncových bodů.

Certifikace EAL4+ znamená, že řešení Media Encryption prošlo dlouhým a přísným procesem hodnocení. Common Criteria již dříve přijala i Mezinárodní standardizační organizace (ISO), která používá EAL hodnocení jako globální standard. Certifikace EAL4 poskytuje záruku státní správě i všem organizacím chránícím své nejdůležitější prostředky, že bezpečnostní řešení společnosti Check Point splňuje nebo překračuje přísná kritéria.

„Pro mnoho organizací se ze šifrování dat stal podstatný bezpečnostní požadavek. Je to spojené především s rozšířeností vyměnitelných medií, která umožňují uživatelům najednou získat větší množství firemních dat, což snadno může vést k narušení bezpečnosti," řekl Ben Khoushy, viceprezident společnosti Check Point Software Technologies pro Check Point Endpoint produkty. „To, že jsme získali certifikaci EAL4+, posiluje náš závazek vyvíjet kvalitní řešení a poskytovat našim zákazníkům tu nejvyšší úroveň důvěry a ochrany."

Kromě Media Encryption, které zákaníkům nabízí komplexní řešení ochrany přenosných a vyměnitelných médií, nabízí Check Point také Full Disk Encryption pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux a šifrování dat na mobilních telefonech pomocí Pointsec Mobile. Šifrovací softwarové blady Check Point lze snadno a rychle nasadit, jsou vhodné pro organizace všech velikostí, osvědčily se v mnoha průmyslových odvětvích a státní správě na celém světě a podporují širokou škálu platforem. Certifikace EAL4+ pro Media Encryption se nově zařadila k mnoha standardům, které Check Point produkty důsledně splňují. Více informací o certifikacích, získaných společností Check Point naleznete na adrese: www.checkpoin­t.com/products/cer­tifications/.

„Check Point neustále prokazuje schopnost získávat nejnáročnější průmyslové certifikáty. Zákazníci tak mají jistotu, že jejich koncové body a síť jsou chráněny nejvyspělejšími bezpečnostními řešeními,“ uzavírá Khoushy.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).