Hlavní navigace

Check Point zjednodušuje veřejnou i soukromou bezpečnost cloudů

[Tisková zpráva] Nová bezpečnostní brána Virtual Edition nabízí plug-and-play bezpečnost pro cloudy se softwarovými blady Check Point

Sdílet

Praha, 8. září 2010 – Check Point Software Technologies Ltd (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil uvedení nové bezpečnostní brány Security Gateway Virtual Edition™ (VE) se zabudovanou technologií VMsafe, která zabezpečuje cloudy nejvyspělejším firewallem na trhu a chrání dynamické virtualní prostředí před vnějšími i vnitřními bezpečnostními hrozbami. Nová bezpečnostní brána Security Gateway VE je založena na architektuře softwarových bladů společnosti Check Point. Firmy tak mají k dispozici stejně komplexní bezpečnostní řešení, jako u fyzických sítí – včetně firewallu, VPN a ochrany proti neoprávněnému průniku do sítě (IPS). Security Gateway VE tak splňuje speciální požadavky na zabezpečení, potřeby zasíťování a správu virtualních prostředí.

Nová bezpečnostní brána Security Gateway VE je navržena tak, aby si společnosti mohly zabezpečit provoz mezi virtuálními stroji a vnější sítě pomocí dílčích politik firewallu a IPS řešení, a byly tak chráněny před škodlivými a nechtěnými aktivitami na síti. Organizace také mohou automaticky použít bezpečnostní politiky na všechny stávající nebo budoucí virtuální stroje, aniž by bylo nutné měnit topologii sítě nebo dělat kvůli migraci odstávku. Díky bezpečnostní bráně VE jsou zákazníci schopni zajistit požadavky na bezpečnost klasického síťového provozu, ale i dynamického, kde je nutné chrátit data na úrovni hypervisora a přitom mít virtuální prostředí komplexně zabezpečeno.

„Ochrana sítě před vnějšími hrozbami a kontrola provozu mezi virtuálními stroji jsou dvě hlavní výzvy, které souvisí se zabezpečením virtuálních prostředí,” říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Nová bezpečnostní brána Check Point Security Gateway VE kontroluje provoz mezi virtuálními stroji na úrovni hypervisora a zajišťuje bezproblémové zabezpečení v rámci celé organizace. Správci tak mohou transparentněji chránit podnikové prostředí před hrozbami jako jsou viry, trojské koně nebo software pro snímání stisků kláves (keylogger).

„Co se týče virtuálního prostředí, bezpečnost vždy byla předmětěm největších obav,” říká Predrag Petrovic, senior system administrator QSS d.o.o – vedoucí společnosti v oblasti integrace systémů. „Pomocí bezpečnostní brány VE společnosti Check Point zabezpečujeme provoz na našich 29 hostitelských strojích Vmware. Díky tomu můžeme využívat všechny výhody, které virtualizace nabízí.”

Díky integraci technologií VMsafe a VMware může být bezpečnostní brána VE jednoduše nasazena v rámci celé infrastruktury. Tím se dosáhne větší visibility, zjednoduší se správa a vynutitelnost běžných zabezpečovacích politik. Organizace mají v současné době přístup k holistickým datům a větší systémové ochraně před novými i stávajícími hrozbami ve virtuálním prostředí.

„Bezpečnost zůstává hlavní prioritou pro jakoukoli společnost, která uvažuje o virtualizaci. Díky partnerství se společností Check Point mají zákazníci široký výběr bezpečnostních řešení pro prostředí VMware," řekl Parag Patel, viceprezident pro globální strategické aliance společnosti VMware. „Společnosti VMware i Check Point mají za sebou více jak deset let zkušeností v oblasti virtualizace a bezpečnosti. Zákazníkům poskytují nástroje, které jsou potřebné k zabezpečení virtuálních prostředí a dosažení cíle, kdy je IT poskytováno jako služba.”

Zákazníci mohou jednoduše nasadit bezpečnostní bránu Security Gateway VE do své stávající infrastruktury a virtuálního prostředí, což výrazně sníží náklady a čas na implementaci. Organizace mohou centrálně spravovat fyzické i virtuální brány z jediné konzole, což značně zjednodušší správu. Kromě toho mohou podniky jasně oddělit správce pro virtualizaci a pro bezpečnost a přitom využívat stejné globální politiky v rámci různých prostředí organizace. Více informací o Security Gateway VE naleznete zde: http://www.chec­kpoint.com/pro­ducts/security-gateway-virtual-edition/index.html.

„Zákazníci si mohou pomocí naší bezpečnostní brány Security Gateway VE zjednodušit zabezpečení dynamických virtuálních prostředí, a přitom mohou využívat stejnou infrastrukturu a jednotnou správu, jaká se využívá k ochraně fyzických sítí,” uzavírá Dor.

Dostupnost
Check Point Security Gateway VE bude k dispozici přes celosvětovou síť prodejců v září 2010. Jednotlivé partnery najdete zde: http://partner­s.us.checkpoin­t.com/partner­locator/

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.