Hlavní navigace

Check Point zvedá laťku v jednotné správě zabezpečení

[Tisková zpráva] Integrací správy zabezpečení koncových bodů sítě a správy aktualizací kompletuje Check Point management všech produktů z jediné konzoly

Sdílet

Praha, 10. května 2006 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, dnes představil novou verzi jednotné bezpečnostní platformy NGX. V nové verzi NGX nabízí sjednocení správy zebezpečení koncových zařízení s produkty pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a webu prostřednictvím Check Point Security Management Architecture – SMART. Toto „chytré“ řešení nabízí též centralizovanou správu aktualizací pro všechny bezpečnostní produkty, zajišťuje nepřetržitou ochranu proti nově objeveným hrozbám a umožňuje rovněž zpracování hlášení všech bezpečnostních událostí prostřednictvím přehledného uživatelského rozhraní.

Check Point nabízí produkty, které integrují zabezpečení koncových stanic a ochranu perimetru, vnitřní sítě a webu, jako první na světě. Zákazníkům tento unikátní přístup přináší snížení nákladů na provoz informačních systémů zjednodušením jejich správy. Zároveň správcům sítě a odpovědným pracovníkům poskytuje detailní přehled o firemní bezpečnosti a používaných pravidlech a zajišťuje tak efektivní využívání dostupných prostředků.

„IT oddělení velkých firem se neustále snaží najít rovnováhu mezi správou bezpečnosti a dostupným rozpočtem,“ uvedl Ken Fitzpatrick, marketingový ředitel společnosti Check Point Software Technologies. „Sjednocení většiny úkonů spojených se správou bezpečnosti uvolňuje IT manažerům ruce a zvyšuje efektivitu jejich práce. Jednotná správa bezpečnostního prostředí prostě dává smysl bez ohledu na velikost podniku.”

Nová verze architektury NGX vylepšuje funkce jedenácti bezpečnostních produktů společnosti Check Point jako je SmartCenter, Provider-1, Integrity a Eventia Reporter a dalších. Důležité nové funkce správy bezpečnosti zahrnují:

  • Centralizovanou správu pro bezpečnostní řešení společnosti Check Point pro koncová zařízení (Integrity) a produkty pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a webu, které zahrnují například nedávno představené bezpečnostní brány VPN-1 Power a VPN-1 UTM.
  • Konzolu Smart Defence Services integrovanou do prostředí SmartCenter. Toto řešení umožňuje správcům sítí globálně aktualizovat konfiguraci bezpečnostních systémů prostřednictvím jednotného uživatelského rozhraní.
  • Integraci správy incidentů produktu Integrity do jednotného systému pro správu bezpečnostních událostí Eventia Analyzer, které správcům sítí a odborníkům na bezpečnost nabízí okamžitý přehled o aktuální situaci bezpečnostního systému a podle uživatelských nastavení automaticky přiřazuje jednotlivým incidentům odpovídající stupeň nebezpečí.

Cena a dostupnost
Nová verze NGX rozšiřuje funkce jedenácti bezpečnostních produktů Check Point. Nové verze jednotlivých produktů jsou okamžitě dostupné všem zákazníkům společnosti. Pro podrobnější informace o jednotlivých produktech platformy NGX navštivte prosím http://www.chec­kpoint.com/ngx/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).