Hlavní navigace

Chellomedia získala Spektrum, úspěšný dokumentární televizní kanál

[Tisková zpráva] Expanze na dynamicky rostoucím středoevropském trhu. Zvyšování podílu dokumentárních žánrů v portfoliu televizních kanálů.

Sdílet

Londýn, 8. 9. 2008: Chellomedia, organizační jednotka společnosti Liberty Global, Inc. odpovědná za obsah, ve svém dnešním prohlášení oznamuje, že od HBO Central Europe, společného podniku ve vlastnictví Home Box Offi ce Inc., The Walt Disney Company a Sony Pictures Television International/Co­lumbia Tri-Star, odkupuje Spektrum, úspěšný středoevropský televizní kanál zaměřený na dokumentární tématiku.

Spektrum je součástí nabídky řady televizních vysílacích platforem v Maďarsku, v České republice a na Slovensku, ve třech z pěti nejbohatších států střední a východní Evropy (počítáno na základě podílu HDP připadajícího na jednoho obyvatele). Od zahájení vysílání v roce 1994 distribuce tohoto televizního kanálu na území střední Evropy významnou měrou vzrostla a dnes už jej může sledovat 3,6 milionu domácností. Chellomedia očekává významný růst multikanálové placené televize ve střední a východní Evropě.

Pořady pro Spektrum dodává široký okruh více než 200 mezinárodních poskytovatelů programů, jako je BBC Worldwide, Channel 4, Fremantle a TVF, přičemž vzrůstající procento programů je vyráběno lokálně. Pořady tohoto kanálu zahrnují všechna klíčová dokumentární témata, ať už je to příroda, vědecké objevy a technologie, poznávání cizích krajů a historie, nebo životní styl a válečnictví. Z nejnovější produkce můžeme jmenovat tituly Jamie’s School Dinner’s (Jamieho školní jídelna), Lonely Planet (Osamělá planeta) a The Earth from Above (Země z výšky). Získáním stanice Spektrum obohacuje Chello Central Europe portfolio svých kanálů – které do nynějška zahrnovalo dětskou tematiku, fi lmy, sport a životní styl – o nový žánrový okruh. Spektrum bude jednak osmým kanálem v portfoliu společnosti Chello Central Europe, jednak pátou obchodní transkací, kterou Chellomedia realizovala v rámci regionu během uplynulých patnácti měsíců. Do toho je započátána jak konsolidace Minimaxu, tak koupě stanic Filmmúzeum, TV Paprika a TV Deko. Společnost Chello Central Europe rovněž nedávno zahájila provoz Mojo Productions. Po těchto obchodních transakcích bude Chellomedia provozovat v mezinárodním měřítku celkem 26 televizních kanálů. Chellomedia už má z minulosti zkušenost s provozem dokumentárního kanálu Odisea, k němuž získala v roce 2007 Documanii. Oba jsou vyráběny a distribuovány ve Španělsku a Portugalsku pod hlavičku společnosti Chello Multicanal, která sídlí v Madridu.

Shane O’Neill, prezident Chellomedie, uvedl: „Rádi bychom dále posílili své pozice na dynamicky rostoucích a rozvíjejících se trzích ve střední Evropě a současně také žánrově zpestřili portfolio našich televizních kanálů. Stanice Spektrum oběma těmto záměrům vyhovovala. Chtěli jsme jméno naší společnosti výrazně spojit s divácky stále populárnějšími dokumentárními tématy a počítáme s tím, že jakmile zapojíme Spektrum do našich operací ve středoevropském regionu, otevřou se před námi nové možnosti kooperace a růstu – koupě této stanice nám tedy pomohla zaplnit citelnou mezeru.”

Linda Jensen, generální ředitelka společnosti HBO Central Europe se vyjádřila takto: „S uspokojením konstatujeme, že Spektrum se v daném regionu dostalo do dobrých rukou. Chellomedia si už dávno zajistila místo na všech trzích kanálu Spektrum a nepochybujeme o tom, že Spektrum jako brand v její péči může jen získat. HBO Central Europe se v tomtéž regionu bude nadále zaměřovat na oblast fi lmů a zábavných pořadů, zvláště na své iniciativy v oblasti digitální a nových médií.”

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).