Hlavní navigace

Chraňte se před škodlivými webovými stránkami pomocí zbrusu nového bezplatného nástroje Browser Guard od Trend Micro

[Tisková zpráva] CUPERTINO, Kalifornie, 7. července 2010 – Dneškem počínaje je ke stažení nejnovější bezplatný bezpečnostní nástroj společnosti Trend Micro, Trend Micro™ Browser Guard 2010. Browser Guard je novým přírůstkem do rodiny bezplatně nabízených nástrojů Trend Micro a jedná se o snadno ovladatelný modul plug-in pro internetový prohlížeč, který uživatele aktivně chrání před internetovými hrozbami díky identifikaci škodlivých webových stránek a zablokování hrozby dřív, než může nakazit uživatelům počítač.

Sdílet

Trend Micro Browser Guard dokáže uživatele ochránit před rafinovanými internetovými hrozbami, jako jsou nejnovější útoky malwaru Hydraq a Aurora. Tyto útoky jsou tvořeny zákeřnými hrozbami v nejrůznějších komunikačních nosičích — v e-mailu, na webových stránkách i v souborech – a využívají nejnovějších, dosud neznámých slabin prohlížeče Internet Explorer (IE). Počítačoví piráti často na webové stránky tajně vkládají škodlivý JavaScript a doufají, že lidé, kteří používají zranitelné verze prohlížečů IE, tyto stránky navštíví a neúmyslně si malware stáhnou do svých počítačů.

Browser Guard chrání uživatele před takovými útoky pomocí analýzy a následného blokování škodlivého JavaScriptu tak, aby nemohl využívat slabiny a provádět škodlivé aktivity na počítači uživatele. Aby zajistil co nejpokročilejší a nejúčinnější ochranu, komunikuje Browser Guard s infrastrukturou Trend Micro™ Smart Protection Network™, a díky tomu přináší uživatelům nejaktuálnější internetovou ochranu, kdykoli surfují po webu, i když používají jiné produkty Trend Micro.

Browser Guard podporuje tyto operační systémy: Microsoft® Windows® XP Home/Professional (s nejnovější opravnou sadou Service Pack), Windows Vista® (s nejnovější opravnou sadou Service Pack) a Microsoft® Windows® 7.

Trend Micro nabízí celou řadu bezplatných nástrojů, které vás aktivně ochrání před webovými hrozbami. Bezplatné nástroje internetového zabezpečení od Trend Micro a zkušební verze ke stažení naleznete na adrese Free.Antivirus.com.

Kromě bezplatných nástrojů doporučuje Trend Micro uživatelům nainstalovat také komplexní ochranu, jako např. Trend Micro™ Internet Security, a dbát na to, aby byl bezpečnostní software i prohlížeč vždy aktuální.

O společnosti Trend Micro:
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a spotřebitele. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na adrese http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch. Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro™ Smart Protection Network™, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu, která kombinuje propracovanou technologii kontroly reputace z cloudu, zpětnovazebné smyčky a odborné znalosti výzkumných pracovníků TrendLabsSM pro zajištění ochrany před nejnovějšími hrozbami v reálném čase. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím www.trendmicro.cz.