Hlavní navigace

Chraňte si e-mail na ATLAS.CZ

[Tisková zpráva] Uživatelé služby mail.atlas.cz se nemusí bát zneužití svého hesla. Svobodně si mohou nastavit její zabezpečení…

Sdílet

Praha, 10.dubna – Portál Atlas.cz nabízí svým uživatelům možnost nastavit si lepší zabezpečení své e-mailové schránky. Šifrování SSL (Secure Sockets Layer) mohou uživatelé mail.atlas.cz využívat už dva roky.

Zabezpečení e-mailové služby je pro portál Atlas.cz stěžejní a tvůrci této služby si jsou tohoto faktu vědomi. Služba mail.atlas.cz proto pracuje s automaticky nastaveným šifrováním při odesílání přihlašovacího hesla. Uživatel si může pro dané připojení nastavit veškerou komunikaci s e-mailovou službou v režimu SSL. Rozhodnutí je na něm. Obě dvě nastavení mají své výhody a nevýhody: HTTP je sice rychlejší, ovšem SSL nabízí výrazně lepší zabezpečení.

„Našim uživatelům zásadně doporučujeme používat SSL verzi, zejména na rizikových sítích jako mohou být například školy nebo internetové kavárny, “ říká marketingový ředitel Atlas.cz, Slavomír Vaškovič.

Pokud chcete nastavit SSL připojení po dobu celé komunikace s e-mailovou službou, musíte se odhlásit, připojit se přes adresu www.mail.atlas.cz a zvolit SSL.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).