Hlavní navigace

CHŮVA V AKCI – NOVÝ POŘAD NA OBRAZOVCE PRIMA TV

[Tisková zpráva] Když vám děti přerůstají přes hlavu aneb reality show, která pomáhá!

Sdílet

Televize Prima přichystala pro své jarní vysílání zbrusu nový pořad Chůva v akci. Jedná se o unikátní zahraniční formát, který na podzim roku 2004 uvedla s velkým úspěchem americká televizní stanice Fox pod názvem Nanny 911. Pořad byl a je vysílán v mnoha zemích na celém světě, například ve Velké Británii, Švédsku či Finsku.

Chůva v akci se na obrazovkách televize Prima poprvé objeví 29. března večer. Ve čtyřicetiminutovém pořadu budou moci diváci sledovat osudy rodin s enormně zlobivými dítky. Půjde o velmi zajímavou sondu do rodinného života v České republice. Cílem pořadu je poradit a pomoci rodičům i dětem, aby mohli nadále žít pokud možno harmonický život.

„Chůva v akci je pořad typu reality show zaměřený na rodiny. Televize Prima vybírala v několika castinzích rodiny s dětmi, které mají výchovné problémy, které mohou svému okolí udělat ze života peklo. A právě chůva má rodinám pomoci,“ přibližuje nový pořad šéfredaktor vlastní tvorby Petr Nezval.

S jednou rodinou se natáčí vždy týden. Během natáčení je součástí vybrané rodiny televizní štáb včetně chůvy. Natočený materiál pak putuje do střižny a televizní diváci se s osudy rodiny seznámí ve 40minutovém sestřihu. Každý týden uvede televize Prima příběh jedné rodiny, nyní je naplánováno natáčení 14 dílů.

Chůva je dáma, která pronikne do soukromí rodin a bude se jim snažit během pěti dnů poradit a pomoci.

„Chůva stráví s rodinou nepřetržitě pět dní, plnohodnotně se začlení do chodu domácnosti a přitom bude sledovat, jak se chovají děti a co dělají rodiče. Po celou dobu s nimi bude všechno konzultovat. Někdy to vypadá tak, že se s nimi chůva o výchovu hádá, jindy je diskuse klidnější, v zásadě jde ale o velkou výměnu názorů s tím, že chůva rodině na závěr řekne, co by měla pro úspěšnější zvládnutí svých dětí dělat. Když to velmi povšechně shrnu, chůva tam funguje jako psychologicky nastavené zrcadlo,“ vysvětluje Simona Matásková, dramaturgyně pořadu.

Televize Prima získala pro spolupráci na tomto pořadu tři chůvy, které budou v kontaktu s rodinami. Každá rodina bude mít svou chůvu. Všechny tři chůvy mají mnohaleté zkušenosti s dětmi, jsou empatické a zároveň disponují velkou autoritou.

Ivana Chramostová

Jaké máte zkušenosti s dětmi?
Pracuji s nimi už dvacet pět let. Začínala jsem s pionýry jako skupinová vedoucí, pak jsem pracovala ve školní družině, klubu a deset let pracuji jako asistentka s dětmi, které mají poruchy učení a chování. Spolupracuji s domem dětí a s pedagogicko-psychologickou poradnou.

Na co se nejvíce těšíte?
Na novou zkušenost. Je to něco úplně jiného. Připomíná mi to trochu školu v přírodě, tam mám ale od rána do večera třicet dětí, tady budu mít jedno nebo dvě.

Eva Popelková

Jaké máte zkušenosti s dětmi?
Od roku 1972 pracuji v předškolní výchově. Vystudovala jsem pedagogiku, byla jsem učitelkou v mateřské školce a teď jsem ředitelkou mateřské školy. V několika rodinách jsem také hlídala děti.

Na co se nejvíce těšíte?
Na děti, protože si myslím, že když si s dětmi hraju, získám si je.

Irena Valchářová

Jaké máte zkušenosti s dětmi?
Už když byly synovi tři roky, vzala jsem si na hlídání holčičku. Pak jsem pracovala ve školce, i když mám původně vystudovanou výtvarnou školu. Potom jsem přešla ke zrakově postiženým dětem do internátní školy. Tam jsem pracovala patnáct let. Prošla jsem si i výchovou dětí v diagnostickém ústavu a tam to byla silná káva. Následovalo gymnázium a poslední tři roky jsem pracovala u mentálně postižených dětí. Výchovná činnost je dlouhodobá.

Na co se nejvíce těšíte?
Na to, co jsem ještě nezažila.

Vysílání: Středa od 19:55 hodin, 1. vysílání 29. března 2006