Hlavní navigace

Cisco dnes představilo novou architekturu „sítě bez hranic“

[Tisková zpráva] Druhá generace routerů ISR G2 v sobě integruje služby videa, mobility a bezpečnosti

Sdílet

Praha, 20. října 2009 – Společnost Cisco dnes celosvětově představila novou architekturu takzvané „sítě bez hranic“ (Cisco Borderless Networks Architecture), která umožní přístup k síťovým aplikacím a službám kdekoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení. Prvním krokem nové architektury je představení druhé generace routerů s integrovanými službami Cisco ISR G2, které v sobě zahrnují funkce pro směrování, přepínání, bezdrátový přenos a bezpečnost. Podnikům a poskytovatelům služeb tak umožňují zjednodušit poskytování video služeb a aplikací pro spolupráci do vzdálených poboček nebo pro mobilní uživatele a současně šetřit náklady.

"Oblast sítových prvků vždy patřila mezi hlavní oblasti našeho podnikání, a nadále se snažíme o to, abychom zákazníkům přinášeli nové možnosti při využívání sítí v oblasti videa, spolupráce, virtualizace a mobility. Nová řada routerů ISR G2 dokazuje, že tato oblast podnikání pro nás zůstává stejně strategická a důležitá jako pro naše zákazníky,“ řekl dnes Brett Galloway, senior vice president divize Wireless, Security and Routing Technology Group ve společnosti Cisco.

Druhá generace routerů Cisco ISR G2 je výsledkem 25letých zkušeností společnosti Cisco v oblasti routerů. Nahrazuje starší řadu Cisco ISR, která byla představena v roce 2004 a dnes představuje se sedmi miliony prodaných kusů vůbec nejrozšířenější typ routeru v oboru. Druhá generace routerů je až pětkrát výkonnější než předchozí řada a zahrnuje v sobě nové možnosti pro používání videa, virtualizaci služeb, řízení energetické spotřeby a dosahování provozních úspor.

Podle odhadů společnosti Cisco bude v roce 2012 používat video téměř 78 procent podniků. Vytváří totiž ve firmách lepší prostředí pro inovace a umožňuje poskytovat lepší služby zákazníkům. Tomu se přizpůsobuje i druhá generace routerů Cisco ISR G2, která v sobě obsahuje nové procesory pro zpracování signálu digitálního videa.

„Společnosti hledají další příležitosti pro růst a tak se například na rozšíření videa do firemních poboček zaměřuje stále více z nich. Druhá generace routerů Cisco ISR G2 díky mnoha funkcím, které v sobě zahrnuje, dnešní požadavky široce rozmístěných podniků splňuje. Naše společnost proto zákazníkům nabídne tuto platformu rozšířenou o naše zkušenosti z oblastí řízení služeb,“ řekl Mike Marcellin, vice president divize Global Managed Solutions ve společnosti Verizon.

Zařízení, která jsou klíčovou součástí nové architektury Borderless Networks, oddělují funkce hardwaru a softwaru, což umožňuje vzdálenou instalaci a řízení virtuálních služeb. Součástí routerů nové řady Cisco ISR G2 je například nový modul Services Ready Engine s kapacitou jednoho terabitu, který je a sedmkrát rychlejší než obdobné moduly u předchozí generace routerů a podnikům umožňuje pružně implementovat služby na vzdálených pobočkách bez nutnosti nákladné podpory přímo na místě.

Nová architektura v sobě rovněž zahrnuje technologii Cisco EnergyWise, která organizacím umožňuje lépe řídit spotřebu energie a tím dosahovat provozních úspor. Druhá generace routerů Cisco ISR G2 rozšiřuje využití této technologie i na pobočky díky novým integrovaným přepínacím modulům s technologií EnergyWise.

Cílem nové architektury Cisco Borderless Networks Architecture je odstranit existující hranice v místech přístupu do sítě, mezi zařízeními a aplikacemi. Aplikace a služby jsou stále více nabízeny a využívány i mimo hlavní okruh podniku a sítě se tomuto trendu musí přizpůsobit. Druhá generace routerů Cisco ISR G2 umožní uživatelům přistupovat k těmto službám odkudkoliv při zachování bezpečnosti i výkonu.

Přehled nových produktů:
Cisco ISR G2 je nová ucelená řada routerů určených bezpečnému a nákladově efektivnímu využívání širokého spektra služeb a aplikací, jako jsou například virtuální pracoviště, mobilita, spolupráce nebo nově vznikající soubor služeb jako Cisco TelePresence, streamované video nebo digitální tabule.

  • Cisco 3900 Series Integrated Services Router: Vlajková loď nového portfolia ISR G2. Tyto routery poskytují vysokou dostupnost služeb, ochranu investic, výkon a rozšiřitelnost. Současně přináší úspory v oblasti celkových nákladů na vlastnictví. Jsou v nich inteligentně integrovány služby bezpečnosti, přepínání, unified communications, videa, bezdrátových funkcí, optimalizace WAN a aplikací.
  • Cisco 2900 Series Integrated Services Router: Tyto routery, které v portfoliu ISR G2 představují střední třídu, přináší vysokou přidanou hodnotu v podobě integrovaných služeb bezpečnosti, přepínání, unified communications, videa, aplikací a bezdrátových funkcí při zachování nákladově efektivní ochrany investic.
  • Cisco 1900 Series Integrated Services Router: Cisco 1941 je kompaktní modulární router, který kromě služeb bezpečnosti, přepínání nebo bezdrátových funkcí přináší řadu možností pro připojení včetně nového standardu 802.11n.
  • Cisco IOS™ Release 15: Nové portfolio ISR G2 obsahuje novou verzi operačního systému Cisco IOS Release 15.0(1)M, která zahrnuje rozšířené služby bezpečnosti, hlasu, správy a IP služeb. Jediný univerzální operační systém s aktivací vlastností na bázi licencí zjednodušuje výběr operací a funkcí díky jednoduché softwarové správě, která umožňuje rychlejší implementaci nových služeb. K dispozici je rovněž zkušební licence.
  • Technologie Medianet: Nová řada ISR G2 Series je připravena na služby medianet, které podnikům a poskytovatelům služeb pomohou optimalizovat používání rich-media aplikací. Cisco rovněž představilo novou architekturu Enterprise Medianet Foundation Architecture, která umožňuje spolupráci s využitím aplikací rich-media napříč sítěmi. Podpora této architektury je v druhé generaci routerů Cisco ISR G2 rovněž zahrnuta.
  • Související školení zákazníků: V souvislosti s představením nové architektury a snahou pomoci zákazníkům schopností druhé generace routerů ISR G2 co nejlépe využívat oznámilo Cisco novou nabídku certifikací a školení v rámci svého programu Learning@Cisco. Nové certifikace a školení, která budou k dispozici ke konci roku 2009, pomohou IT profesionálům pracujícím s technologiemi Cisco z oblasti videa a spolupráce navrhovat, implementovat a konfigurovat řešení pro video a medianet.
  • ASR 1002 – F Router: Cisco rovněž představilo novou platformu pro koncentraci síťových služeb (Aggregation Services Router). ASR 1002 – F přináší do řešení Borderless Networks vysoce zabezpečené služby WAN agregace, privátní WAN a Internet Edge. Nový router Cisco ASR 1002 – F je verzí řady ASR 1000 s pevnou konfigurací hardwaru.