Hlavní navigace

Cisco dokončuje akvizici společnosti Tandberg

[Tisková zpráva] Integrované portfolio telepresenčních řešení podpoří nové způsoby firemní spolupráce

Sdílet

San Jose, USA, 19. dubna 2010 – Společnost Cisco dnes oznámila dokončení své dobrovolné nabídky na převzetí norského výrobce videokomunikačních řešení Tandberg. Současně zahájila akvizici zbývajících akcií, po které se dnes po skončení obchodování stane jediným podílníkem společnosti. Celkově tak Cisco za převzetí společnosti Tandberg zaplatí částku přibližně 19 miliard norských korun, což představuje zhruba 3,3 miliardy amerických dolarů. Řešení a produkty firmy Tandberg se stávají součástí portfolia Cisco pro firemní spolupráci.

„Dnešek je důležitým krokem pro naše zákazníky na cestě k novým způsobům spolupráce. Věříme, že telepresence, nová generace ve videokonferencích, podpoří spolu s již existujícími řešení Cisco nové způsoby firemní spolupráce, kdy bude moci každý a odkudkoliv efektivně komunikovat s kolegy, zákazníky či partnery prostřednictvím videa,“ prohlásil Marthin De Beer, senior viceprezident divize Emerging Technologies Business Group ve společnosti Cisco.

Kompletní produktová nabídka Tandberg se s dokončením akvizice stává součástí portfolia Cisco TelePresence a bývalý ředitel společnosti Fredrik Halvorsen se ujímá jako senior vice prezident vedení nově vzniklé divize TelePresence Technology Group spadající pod Marthina De Beera. Nová divize zahrnuje tři plně integrované oblasti, které se budou zaměřovat na koncová zařízení, infrastrukturu a cloudové služby.

Koncová zařízení zahrnují různá řešení pro firemní spolupráci a komunikaci na dálku od víceúčelových či virtuálních místností TelePresence po osobní klienty na počítačích. Cisco se zavázalo, že celému portfoliu zajistí interoperabilitu se systémy a aplikacemi třetích stran, mimo jiné Microsoft Office Communicatorem.

Integrovaná infrastruktura obou společností zahrnuje nabídky a služby umožňující zákazníkům používat nástroje pro firemní spolupráci mezi jakýmikoliv zařízeními v rámci jedné firmy i mezi různými organizacemi. Současně přináší rozsáhlé možnosti správy a plánování nebo balíček služeb pro pokročilé nahrávání, streamování, transkripci a další možnosti pro práci s videem.

Cisco také přichází s různými možnostmi a službami kolem samotných implementací. Patří mezi ně různé možnosti od řízených služeb od předních světových poskytovatelů až po hostované služby či cloudové aplikace. Díky nim si mohou zákazníci vybrat správný mix možností s ohledem na koncové uživatele, umístění nebo připojení.

V souvislosti s podporou zařízení telepresence od různých dodavatelů Cisco uvedlo, že plánuje převést svůj Telepresence Interoperability Protocol (TIP), který nyní poskytuje ve formě licence, na International Multimedia Teleconferencing Consortium (IMTC) nebo jiný nezávislý útvar. Zákazníkům to přinese lepší ochranu stávajících investic a flexibilní možnosti pro investování do nových forem firemní spolupráce.

Cisco také oznámilo, že kvůli lepší podpoře mezi zařízeními telepresence spouští projekt TIP Open Source a do prvního července letošního roku zveřejní knihovny zdrojových kódů TIP. Do dnešního dne si TIP licencovalo devět dodavatelů videokonferencí a telepresencí.