Hlavní navigace

Cisco koupí firmu ScanSafe zaměřenou na webovou bezpečnost

[Tisková zpráva] Akviziční záměr v hodnotě 183 milionů dolarů souvisí s nově ohlášenou architekturou

Sdílet

San Jose, 29. října 2009 – Společnost Cisco oznámila záměr koupit společnost ScanSafe, která se zaměřuje na webovou bezpečnost u řešení software jako služba (SaaS). S pomocí akvizice chce Cisco omezit možnost webových útoků u nové architektury „sítě bez hranic“, kterou společnost představila minulý týden. Dokončení akvizice v hodnotě 183 milionů dolarů se očekává do konce ledna roku 2010.

“Akvizice společnosti ScanSafe nám pomůže vybudovat bezpečnou architekturu sítě bez hranic, která bude kombinovat síťové a cloudové služby. Taková architektura umožní našim zákazníkům flexibilitu ve výběru takového modelu implementace, který bude nejlépe vyhovovat potřebám dané organizace při zachování ochrany před webovými útoky kdykoliv a kdekoliv,“ řekl Tom Gillis, vice prezident a ředitel divize Security Technology Business Unit ve společnosti Cisco.

Trh webové bezpečnosti každý rok rychle roste a do roku 2012 by měl dosáhnout objemu 2,3 miliard dolarů. Akvizice společnosti ScanSafe by měla úspěšně navázat na dřívější akvizice společnosti IronPort, čímž vznikne široké bezpečnostní portfolio zahrnující výkonná bezpečnostní zařízení IronPort a služby webové bezpečnosti od ScanSafe. Společnosti Cisco to umožní nabízet klasická, hostovaná i hybridní řešení webové bezpečnosti.

“Společnost ScanSafe byla pionýrem v oblasti webové bezpečnosti u řešení software jako služba (SaaS) a v současnosti je na tomto trhu lídrem. V době, kdy se organizace zaměřují na flexibilní a mobilní pracoviště, je poptávka po hybridních řešení webové bezpečnosti větší než dříve. Díky spojení se společností Cisco budou mít naši zákazníci přístup k ještě lepší a flexibilnější ochraně,“ řekl Eldar Tuvey, generální ředitel společnosti ScanSafe.

Podle dohody by mělo Cisco za společnost ScanSafe zaplatit 183 milionů dolarů. Dokončení akvizice se očekává do konce ledna roku 2010. Po dokončení akvizice bude tým společnosti ScanSafe začleněn do divize Security Technology Business Unit společnosti Cisco.