Hlavní navigace

Cisco koupí Starent Networks za 2,9 miliardy dolarů

[Tisková zpráva] Akvizice rozšíří portfolio společnosti Cisco zaměřené na oblasti mobilní infrastruktury

Sdílet

San Jose, USA, 14. října 2009 – Společnost Cisco oznámila dohodu o koupi americké společnosti Starent Networks, která především pro poskytovatele telekomunikačních služeb vyrábí zařízení pro vysokorychlostní mobilní infrastrukturu. Akvizicí reaguje Cisco na rostoucí oblibu a využívání zařízení umožňujících mobilní připojení, jako jsou například smartphony. Podle dřívější studie společnosti Cisco se objem dat přenesených přes mobilní připojení až do roku 2013 každý rok přibližně zdvojnásobí.

“Jsme potěšeni, že se Starent Networks připojí k týmu společnosti Cisco, a věříme, že řešení a technologické znalosti velmi ocení i naši zákazníci z oblasti poskytovatelů telekomunikačních služeb, kteří v současné době pro své klienty budují infrastruktury pro mobilní připojení k internetu,“ řekl John Chambers, generální ředitel společnosti Cisco.

Řešení společnosti Starent Networks pomáhají poskytovatelům telekomunikačních služeb lépe škálovat jejich mobilní infrastrukturu a více těžit z realizovaných investic prostřednictvím celé řady možností. Společnost totiž disponuje multimediálními znalostmi, síťovými zařízeními a službami, které umožňují řídit přístup z jakékoliv 2,5G, 3G nebo 4G sítě do páteřní sítě mobilního operátora. Technologie Starent Networks je využívána v sítích CDMA2000 (1X, EV-DO), UMTS/HSPA i WiMax.

„Společnosti Cisco a Starent Networks mají v oblasti dalšího vývoje mobilního internetu společnou vizi a jejich technologie se vhodně doplňují tak, aby urychlili vývoj v této oblasti. Mobilním operátorům umožní poskytovat svým zákazníkům novou generaci mobilních multimediálních aplikací a služeb,“ řekl Pankaj Patel, Senior Vice President společnosti Cisco pro oblast Service Provider Business.

Podle dohody zaplatí Cisco za každou akcii společnosti Starent Networks 35 amerických dolarů. Celkově tak Cisco za převzetí společnosti zaplatí částku přibližně 2,9 miliardy amerických dolarů. Po dokončení akvizice, které se předpokládá v první polovině roku 2010, bude společnost Starent Networks integrována do struktury společnosti Cisco jako nová divize Mobile Internet Technology Group, kterou povede dosavadní prezident a generální ředitel společnosti Starent Networks, Ashraf Dahod.

Společnost Starent Networks byla založena v roce 2000, o sedm let později dokončila svou primární veřejnou nabídku akcií. Sídlo společnosti je ve městě Tewksbury v americkém státě Massachusetts, působí však po celém světě, kde celkem zaměstnává okolo 1000 lidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).