Hlavní navigace

Cisco meziročně zvýšilo tržby o čtvrtinu

[Tisková zpráva] Zisk společnosti podle standardů GAAP stoupl o více než polovinu

Sdílet

San Jose, USA, 13. května 2010 – Společnost Cisco včera v noci zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí svého fiskálního roku 2010, které skončilo k prvnímu květnu. Podle výsledků v tomto čtvrtletí dosáhla tržeb 10,4 miliardy amerických dolarů, což je o 27 procent více než ve stejném období loni. Čistý zisk společnosti počítaný podle standardů GAAP se meziročně zvýšil o 62,6 procent na 2,2 miliardy amerických dolarů, zisk na jednu akcii pak o 60,9 procent na 0,37 dolaru.

„Naše finanční výsledky dosáhly rekordní úrovně, především díky silnému a vyrovnanému růstu napříč různými produkty, zákaznickými segmenty i geografickými oblastmi. Jsou pro nás důkazem toho, že jsme i v době ekonomického poklesu na trhu dokázali zlepšit naše vztahy se zákazníky jako důvěryhodný technologický a obchodní partner, stejně jako přinést inovace do téměř každé produktové kategorie,“ říká John Chambers, předseda představenstva a CEO společnosti Cisco.

Mezi hlavní obchodní aktivity Cisco ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2010 patřilo například dokončení dobrovolné nabídky na převzetí norského výrobce videokomunikačních řešení Tandberg a akvizice zbývajících akcií. Řešení a produkty firmy Tandberg se následně staly součástí portfolia Cisco pro firemní spolupráci. Ve spolupráci se společností VMware Cisco také připravilo nový motivační program pro své partnery prodávající řešení Cisco Unified Computing System a VMware vSphere.

Mezi hlavní technologické inovace třetího fiskálního čtvrtletí roku 2010 patřilo například představení nové platformy Cisco CRS-3 Carrier Routing System, která zajišťuje datovou propustnost až 322 terabitů za sekundu a tvoří tak základ pro internet nové generace. Mezi novinkami byly rovněž nové aplikace pro Apple iPad a BlackBerry, které umožnily milionům uživatelů přístup k on-line setkáním přes Cisco WebEx, druhá generace řešení Cisco Unified Computing System pro datová centra, které spojuje výpočetní kapacitu, síťové zdroje, úložiště dat a virtualizaci do jediného, energeticky úsporného systému, či nová řešení a služby pro takzvané „sítě bez hranic“.

Zajímavými projekty tohoto období bylo například spojení amerického státu Colorado a společnosti Cisco v rámci projektu Smart Connected Communities s cílem posílit sociální, ekonomikou i environmentální udržitelnost. Důležitým zákazníkem se stala Bank of America, která oznámila instalaci 200 systémů Cisco TelePresence pro setkávání na dálku do poboček banky po celém světě. Zajímavým projektem bylo i podepsání pětiletého kontraktu, v rámci kterého poskytne společnost BT oděvní značce Tommy Hilfiger videokonferenční řešení, které bude zahrnovat také virtuální zkušební kabinky Tandberg, první svého druhu v tomto odvětví.