Hlavní navigace

Cisco ohlásilo bezpečnostní management nové generace pro sítě s vlastní ochranou

[Tisková zpráva] Cisco Security Management Suite poskytuje větší přehled o hrozbách, snadné použití a škálovatelnější správu.

Sdílet

SAN JOSE, Kalifornie — Společnost Cisco® Systems, Inc., oznámila dostupnost Cisco Security Management Suite, nové integrované sady aplikací pro bezpečnostní management, která vytváří zdokonalený provozní rámec pro dodržování a správu bezpečnostní politiky celého podnikového systému. Cisco Security Management Suite obsahuje nový Cisco Security Manager (CSM) a novou verzi systému Cisco Security MARS (Cisco Security Monitoring, Analysis and Response System) 4.2. Jde o výkonné a integrované řešení pro sledování, konfiguraci a správu umožňující určování a uplatňování bezpečnostních pravidel spojených s monitorováním dat. Aplikace vzájemně spolupracují, což umožňuje centrální identifikaci hrozeb a ochranu infrastruktury v globálním měřítku. Sada pro bezpečnostní management pomáhá omezovat provozní náklady a umožňuje i méně zkušeným uživatelům řešit komplexní úkoly bezpečnostní politiky podnikového IT. Nové aplikace pro správu bezpečnostních opatření zjednodušují realizaci bezpečnostní strategie Self-Defending Network společnosti Cisco, která organizacím pomáhá identifikovat stále se měnící bezpečnostní hrozby, zabraňovat jim a přizpůsobovat se jim.

„Existuje několik vývojových faktorů, které mají vliv na vznik další generace bezpečnostního managementu. Je to potřeba zlepšit efektivitu spolupráce interních skupin zabývajících se provozem sítě a její bezpečností, potřeba organizací zvládat bezpečnostní události vyskytující se na řešeních od více dodavatelů a nutnost přechodu od managementu bezpečnostních služeb týkajících se jednotlivých zařízení na kompletní a celkovou ochranu,“ řekl George Hamilton, analytik Yankee Group. „Cisco Security Management Suite znamená solidní krok správným směrem. Integrace těchto aplikací do jedné sady umožňuje větší podnikatelskou a provozní akceschopnost při reakci na chování sítí s vlastní ochranou a při jejich správě.“

Cisco Security Manager: pokročilý bezpečnostní management a kontrola
Cisco Security Manager poskytuje zjednodušená a flexibilní bezpečnostní pravidla a sjednocený bezpečnostní management celé organizace. Přináší různé systémové „pohledy“ na úrovni zařízení, pravidel a topologie, které umožňují odlišit různé provozní preference a potřeby.

Pohled zaměřený na zařízení pomáhá organizaci sledovat bezpečnostní zařízení a pravidla, která u nich mohou být uplatněna. Pohled zaměřený na pravidla vytváří a přizpůsobuje bezpečnostní zásady, které odpovídají podnikatelským potřebám a mohou být adaptovány i na budoucí požadavky podnikání. Pohled zaměřený na topologii poskytuje vizuální reprezentaci sítě, která škáluje vzájemně provázanými mapami sítě a dovoluje administrátorovi spravovat bezpečnostní pravidla přímo z tohoto specifického pohledu. Tyto rozličné pohledy poskytují snadno použitelný a integrovaný managementový rámec všech bezpečnostních služeb včetně firewallu, virtuálních privátních sítí VPN (Virtual Private Network) a služeb pro ochranu před průniky IPS (Intrusion Prevention Service).

Cisco Security Manager zahrnuje i další funkce, které umožňují administrátorům oddělit bezpečnostní pravidla od zařízení, na kterých jsou uplatňována, takže mohou být sdílena a aplikována i na jiných zařízeních v síti. Tato schopnost „abstrakce a sdílení“ pravidel pomáhá zvyšovat produktivitu podniku. Cisco Security Manager nyní také umožňuje distribuované zavádění pravidel pro zvýšení dostupnosti a odolnosti sítě. Nové možnosti workflow poskytují strukturovaný proces pro správu změn, který může doplnit jakékoli provozní prostředí a pomáhá zlepšit soulad s bezpečnostními pravidly. Zákazníci tak mohou stanovit, která skupina v rámci IT oddělení může stanovovat tato pravidla a s nimi spojené cykly schvalování a zavádění. To umožňuje zákazníkům, kteří mají zavedeny samostatné týmy pro provoz sítí a pro provoz bezpečnostních řešení, lépe rozvíjet jejich vzájemnou spolupráci a stanovit rozsah kontroly pro každou skupinu.

Vylepšení systému Cisco Security MARS Systém Cisco Security MARS jako součást Cisco Security Management Suite shromažďuje, dává do souvislostí a reportuje bezpečnostní události ze zařízení pocházejících od společnosti Cisco i od jiných firem. CS-MARS vyhledává souvislosti bezpečnostních událostí a poskytuje zhuštěné a užitečné informace, tzv. „incidenty“. Zákazníci pak dostávají vizuální reprezentaci incidentu, dotčeného místa v síti a nejlepšího způsobu řešení problému.

Cisco Security MARS 4.2 umožňuje získat dynamičtější pohled na události v reálném čase a kategorizovat je. Poskytuje i rozšířenou podporu zařízení. Uživatelé nyní například mohou rychleji identifikovat neobvyklý provoz v síti prostřednictvím filtrování dat souvisejících s bezpečnostní událostí v reálném čase. Administrátor ve spolupráci s Cisco Security Managerem může velmi rychle a přesně zjistit, které zařízení a bezpečnostní pravidlo je odpovědné za vznik nebo zamezení tohoto provozu. To výrazně zlepšuje dostupnost sítě a snižuje provozní náklady.

Cena a dostupnost
Cisco Security Manager 3.0 bude nabízen ve standardní verzi od 3500 USD a v profesionální verzi od 15 000 USD a začne se dodávat během prvního čtvrtletí 2006. Cena Cisco Security MARS začíná na 15 000 USD a verze 4.2 je plánována na druhé čtvrtletí 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).