Hlavní navigace

Cisco ohlašuje řešení nové generace pro akceleraci aplikací

[Tisková zpráva] Výkonný Cisco Application Control Engine pro přepínače Catalyst 6500 Series zlepšuje možnosti, jakými mohou být aplikace nasazovány, poskytovány, zabezpečeny a spravovány

Sdílet

SAN JOSE, Kalifornie — 24. dubna 2006 –– Společnost Cisco Systems uvedla na trh řešení nové generace pro poskytování aplikací, Cisco® Application Control Engine (ACE), s vůbec nejvyšší propustností více než 16 Gb/s, bohatým víceúrovňovým zabezpečením a nebývalými možnostmi virtualizace. Víceúčelový modul ACE pro přepínače Catalyst® 6500 Series má mnoho nových funkcí včetně realizace stovek virtuálních oddílů, alokace zdrojů pro každý oddíl, řízení přístupu založené na uživatelských rolích a propracovaného API rozhraní pro správu zařízení založeného na XML. ACE má i další možnosti, jako jsou rozkládání zátěže mezi servery, server off-load, akcelerace aplikací a zabezpečení na aplikační vrstvě. Cisco ACE umožňuje podnikovému IT oddělení centrálně řídit celou infrastrukturu a zároveň delegovat správu jednotlivých aplikací odděleným provozním týmům. Cisco ACE také zjednodušuje infrastrukturu pro aplikace a zkracuje dobu a pracovní nároky na zprovoznění aplikací a podnikových služeb.

Společnost Cisco také ohlásila nový softwarový modul pro bezpečnost aplikací pro systém AVS (Application Velocity System) – své zařízení pro akceleraci a bezpečnost aplikací. Nový bezpečnostní softwarový modul bezproblémově spolupracuje s Cisco ACE a přidává obousměrnou kontrolu a ochranu aplikací, přičemž umožňuje odstranit mnoho slabých míst aplikací.

„Společnosti Cisco a Oracle jako leadeři trhu úzce spolupracovaly, aby vyřešily nejnovější problémy spojené s výkonností aplikací a sítí našich podnikových zákazníků a pomohly jim úspěšně realizovat další zvyšování podnikové produktivity,“ řekl Vijay Tella, viceprezident Oraclu pro rozvoj a šéf strategie Oracle Fusion Middleware. „Modul služeb Cisco Application Control Engine pro Catalyst 6500 zlepšuje výkonnost Oracle Fusion Middleware 10g při poskytování aplikací a výrazně se podílí na dalším zlepšování podnikové produktivity našich zákazníků. Po dokončení našich vyhodnocení pomůže také zlepšit výkonnost aplikačních produktů Oraclu.“

ACE poskytuje lepší řízení aplikační infrastruktury IT manažeři mohou s využitím nových funkcí Cisco ACE pro virtuální partitioning vytvářet až 250 logických zařízení, která mohou být spravována a provozována odděleně. Cisco ACE nabízí i možnosti řízení přístupu administrátorů založeného na jejich rolích, který umožňuje IT oddělení přidělovat jednotlivé úkoly distribuovaným IT týmům, zatímco zavádění aplikací a konfigurace pravidel ponechává centrálně řízené. S ACE modulem mohou IT manažeři také garantovat úrovně zdrojů pro každý logický oddíl a použít požadované funkce pro každý oddíl samostatně, rychle přidat nebo měnit aplikace, zjednodušit topologii jejich infrastruktury, konsolidovat zdroje a rychle reagovat na požadavky podniku. Tyto kombinované výhody výrazně zlepšují workflow pro poskytování aplikací omezením doby a zdrojů potřebných pro nasazení a správu aplikační síťové infrastruktury.

„Zavedení modulu Application Control Engine nám dovolí uspokojit všeobecné požadavky na vyrovnávání zátěže a optimalizaci podnikových aplikací PSA Group. Modulem ACE můžeme realizovat pokrok směrem ke konsolidaci aplikačních služeb, který v současnosti probíhá, díky nabídce nových funkcí a výkonnosti, kterou požadujeme,“ řekl Benjamin Daussin z týmu INSI společnosti PSA Peugeot-Citroën.

„Nové řešení Cisco Application Control Engine umožní našim zákazníkům dále zlepšit rychlost a výkonnost jejich aplikačního prostředí SAP včetně zdokonaleného přístupu k aplikacím ze vzdálených poboček přes sítě WAN,“ uvedl Gordon Simpson, viceprezident společnosti SAP pro technologie aplikovaných platforem. „Se společností Cisco spolupracujeme na jejích řešeních pro poskytování aplikací a pro sítě orientované na aplikace s cílem zvýšit aplikační využití jednotlivých síťových vrstev IT architektury. To povede k vytvoření silnějšího, efektivnějšího rámce pro podnikové procesy našich zákazníků.“

Špičková výkonnost aplikací
Cisco ACE a aktualizovaný software Cisco AVS společně umožňují zákazníkům dosáhnout špičkové výkonnosti aplikací. Řešení poskytuje dvoj- až pětinásobné zkrácení doby odezvy jednotlivých aplikací, což je více než u jiných vedoucích řešení na trhu. Modul Cisco ACE s podporou až 4, 8 a 16 Gb/s propus­tnosti dat a až 345 000 spojení za vteřinu dosáhl nového rekordního výsledku výkonnostních testů. Ještě vyšší propustnosti lze dosáhnout tím, že se do šasi Catalyst 6500 Series umístí několik modulů ACE. ACE navíc umožňuje využít dalších možností zajištění dostupnosti a odolnosti proti selhání, jako jsou přepínání mezi aplikačními oddíly, v rámci šasi, přes více šasi v rámci jednoho datového centra a mezi datovými centry.

„Netflix má 4,2 milionu zákazníků, kteří si prostřednictvím portálu Netflix.com každý týden půjčují sedm milionů DVD disků, přidávají svá hodnocení filmů k více než jednomu milionu už existujících názorů, kontrolují stav svých objednávek a sledují tisíce filmových upoutávek. Protože webové stránky Netflix jsou naším primárním rozhraním pro komunikaci se zákazníky, je nezbytné, aby naše aplikační infrastruktura umožnila další nárůst provozu a zároveň zajistila trvalou dostupnost našich služeb,“ řekl Ken Florance, ředitel IT provozu Netflixu. „Cisco Application Control Engine nám umožňuje rozšiřovat aplikační infrastrukturu Netflixu a uspokojovat rostoucí výkonnostní požadavky. Pomáhá nám tak udržet si pozici největší světové on-line půjčovny DVD a nejlepších webových stránek na světě z hlediska spokojenosti zákazníků.“

Zabezpečení aplikací na více úrovních
Aby Cisco ACE s bezpečnostním softwarovým modulem AVS mohl účinně chránit aplikace a data v podnikové síti před rostoucím počtem útoků, nabízí bohaté úrovně aplikačního zabezpečení včetně obousměrné ochrany aplikačního provozu a účinné kontroly, stejně jako filtrování a kontrolu protokolů hojně využívaných v datových centrech. Aby ACE uspokojil hlavní požadavek moderní aplikační bezpečnosti, kterým je rychlost, disponuje jako první hardwarově urychlovaným enginem pro kontrolu a inspekci protokolů integrovaným s podporou přenosu aplikací stejně jako podporu až jednoho milionu záznamů NAT (Network Address Translation) a 256 000 záznamů v přístupových filtrech (Access List).

Méně zařízení s vynikajícím ovládáním
Cisco ACE zjednodušuje aplikační infrastrukturu tím, že kombinuje funkce několika zařízení pro poskytování aplikací do jediného modulu, včetně funkcí pro vyrovnávání zátěže a off-load, Secure Socket Layer (SSL) a zabezpečení a optimalizaci aplikací. Cisco ACE je plně integrovaný do přepínačů Cisco Catalyst 6500 Series, nejúspěšnějšího modelu síťového přepínače v historii. Tato úzká integrace umožňuje podnikům a poskytovatelům služeb využívat schopnosti páteřní sítě a síťové virtualizace pro snadné a úsporné zvýšení výkonnosti aplikací v rámci celé sítě WAN. Cisco ACE také společnostem přináší úsporu cenného prostoru a snížení energetických nároků datových center. Modul ACE rozšiřuje rostoucí portfolio modulů služeb pro přepínače Catalyst 6500 Series, mezi něž patří služby firewallu, virtuální privátní sítě WAN a bezdrátového spojení.

Cisco ACE může být jednoduše spravován buď prostřednictvím softwaru Cisco Application Networking Manager pro správu více zařízení s grafickým uživatelským rozhraním GUI (Graphical User Interface), výkonným rozhraním příkazového řádku CLI (Command Line Interface) či aplikačním programovacím rozhraním API (Application Programming Interface) založeném na jazyku XML.

Ceny a dostupnost
Modul Cisco Application Control Engine je k dispozici okamžitě v konfiguracích s propustností 4, 8 a 16 Gb/s. Škálovatelná architektura produktové řady Cisco ACE dovoluje zákazníkům zvyšovat výkonnost a škálovatelnost ACE prostřednictvím nákupu potřebných softwarových licencí. Softwarový modul AVS pro zabezpečení aplikací bude k dispozici počátkem května.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).