Hlavní navigace

CISCO POSKYTUJE PÁTEŘNÍ SÍŤOVOU INFRASTRUKTURU PRO NEJVĚTŠÍ SVĚTOVÉ VOJENSKÉ MNOHONÁRODNOSTNÍ CVIČENÍ

[Tisková zpráva] LAGER AULENBACH, Německo, 30. května 2006 – Společnost Cisco Systems® ohlásila, že poskytne páteřní síťovou infrastrukturu pro dvoutýdenní cvičení Combined Endeavor 2006, jehož cílem je testování a zdokumentování interoperability životně důležitých komunikačních systémů mnohonárodnostních sil nasazovaných během humanitárních, mírotvorných a postkatastrofických operací. Data získaná z předchozích cvičení hrála klíčovou úlohu v pozdějších mnohonárodnostních akcích v Iráku, Afghánistánu, Bosně a Kosovu stejně jako při humanitárních operacích v Pákistánu a oblastech postižených tsunami.

Sdílet

Více než tisícovka testů, které začaly tento týden, se zaměří především na schopnost předávat data s vysokým stupněm zabezpečení přes páteř s protokolem IP (Internet Protocol) prostřednictvím VoIP, mobilního rádiového přenosu a vysokofrekvenčních a satelitních komunikací. Další klíčovou oblastí pro zúčastněné země je zajištění důvěryhodnosti informací. Cvičení zaměřené na interoperabilitu komunikačních a informačních systémů podporuje americko-evropské velení NATO ve spolupráci s německým ministerstvem obrany. Akce se účastní 45 zemí včetně členů NATO, Partnerství pro mír, nezúčastněných zemí nebo strategických partnerů.

„Combined Endeavor 2006 je zcela novou aktivitou v mnoha z testovaných oblastí síťové komunikace, jako je například mnohonárodnostní sdílení informací,“ řekl brigádní generál letectva Thomas Verbeck, ředitel direktoriátu ECJ9 (International Interoperability, Concepts and Experimentation Directorate). „Naším cílem je odstranit problémy dříve, než by se mohly projevit v přípravné fázi skutečných bojových operací.“

Představitelé Combined Endeavor mají zkušenost s tím, že upgrade páteřní sítě byl důležitou podmínkou realističtějšího testování simulovaných provozních sítí. Vzhledem k tomu, že se na akci podílí komplexní systémy více než 40 zemí a organizací, je klíčem k úspěchu najít společné vazby. V letošním cvičení hraje společnost Cisco důležitou roli, protože sítě většiny zemí využívají její vybavení.

„Po ozbrojených složkách na celém světě se vyžadují stále vyšší úrovně fungování při konfliktech a nápravách škod po přírodních katastrofách, proto se mnohonárodnostní síly ve stále větší míře obracejí k IP standardu,“ řekl Kevin MacRitchie, viceprezident skupiny pro globální státní služby společnosti Cisco, odpovědný za oblast globální obrany a bezpečnosti. „Cisco jako světový leader v oblasti IP pomocí své páteřní IP sítě zajistí, že testování interoperability všech zařízení využívaných zúčastněnými zeměmi bude co nejvýkonnější, a bude tak co možná nejlépe podporovat cíle tohoto cvičení týkající se zajištění informací a vylepšení bezpečnosti.“

Technici společnosti Cisco poskytnou technologie pro videokonference v reálném čase a webcasting, stejně jako administrativní sítě LAN, které budou registrovat a přenášet informace a analyzovat výsledky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).