Hlavní navigace

Cisco představilo novou verzi aplikace pro vzdálený přístup

[Tisková zpráva] Cisco WebEx PCNow umožňuje uživatelům bezpečný přístup k počítači bez nutnosti VPN a nabízí jim bezplatné automatické zálohování dat

Sdílet

San Jose, USA, 5. prosince 2008 – Společnost Cisco představila novou verzi aplikace Cisco WebEx PCNow pro vzdálený přístup uživatelů k počítačům prostřednictvím internetu. Například zaměstnanci mohou s její pomocí pracovat z domova a přitom mít přístup k pracovním souborům, programům a e-mailu. Aplikace pracuje bez potřeby VPN a nově nabízí bezplatnou funkci automatického zálohování a ukládání dat.

„WebEx PCNow je velmi pohodlné řešení s jednoduchým ovládáním. Vyhovuje mi nejen z hlediska jednoduchého přístupu k souborům a záznamům, ale také proto, že mi umožňuje pracovat z domova na vzdáleném počítači úplně stejně, jako kdybych seděla přímo u sebe v kanceláři. To přispívá k udržování rovnováhy mezi mou prací a osobním životem,“ řekla Lori Anne Carr, viceprezidentka společnosti Titan Farms.

Aplikace WebEx PCNow umožňuje vzdálený přístup do osobního počítače nebo Macu včetně jeho plochy, aplikací a souborů. Umožňuje vzdáleně využívat i jeho připojení k síti tak, jako by uživatel seděl fyzicky u tohoto počítače. Aplikace nově poskytuje možnost bezplatného on-line ukládání dat o objemu až 5 GB a podporuje tak automatické zálohování obsahu. Data lze ukládat a využívat je odkudkoli a kdykoli díky technologii tzv. „webového oblaku“ (cloud).

WebEx PCNow tím uživatelům poskytuje nové možnosti řízení kapacity a zvyšování produktivity. Soubory jsou vždy k dispozici, optimalizovány pro rychlé přenosy a vypadající stejně na jakémkoli zařízení schopném zobrazit webový obsah. Přístup uživatelů je přitom dobře chráněn včetně doby, kdy jsou jejich počítače vypnuty nebo odpojeny od internetu.

Nová verze WebEx PCNow má rovněž vylepšené rozhraní s lépe uspořádanými informacemi a jednodušší navigací. Uživatelé navíc získali integrovaný přístup k uloženým datům prostřednictvím jednotného uživatelského rozhraní a mohou také nyní povolit dalším uživatelům, aby se mohli ze svého počítače připojit k jejich uživatelskému účtu.