Hlavní navigace

Cisco představilo TelePresence pro menší pobočky a firmy

[Tisková zpráva] Nová řada produktů a aplikací umožňuje firmám více využívat jejich stávající vybavení

Sdílet

San Francisco, USA, 13. května 2009 – Společnost Cisco představila novou řadu produktů a aplikací Cisco TelePresence. Kromě nových možností nahrávat záznamy s vysokým rozlišením nebo pořádat rozsáhlejší akce typu firemních setkání či seminářů představilo Cisco i menší verzi systému Cisco TelePresence, kterou je možné vůbec poprvé instalovat do již existujících konferenčních místností a je tak zaměřená především na pobočky a menší firmy. Cisco již na celém světě prodalo přes dva tisíce systémů TelePresence. Podle studie Crimson Consulting Group hlásí firmy průměrnou návratnost investic do systému okolo čtrnácti měsíců.

„Co nás při používání systému Cisco TelePresence nejvíce překvapuje, je, že technologicky nejvyspělejší místnost je současně místností s nejsnazším ovládáním. Díky tomu, že naši zaměstnanci mohou jediným stisknutím tlačítka komunikovat se svými kolegy od New Yorku po Los Angeles, zvládnou uskutečnit téměř 100 schůzek měsíčně,“ řekl Michael Keithley, ředitel informatiky agentury Creative Artists Agency.

Mezi nově představené produkty patří například řešení Cisco TelePresence System 1300 vhodné až pro šest lidí, které umožňuje instalaci v již existujících zasedacích místnostech a je tak určené především pro pobočky a firmy menších velikostí. Další novinkou je rozšíření Cisco TelePresence Extended Reach, které umožňuje systém TelePresence provozovat i přes pomalejší připojení do rychlosti 1,5 megabitu za vteřinu, aniž by docházelo ke zhoršení kvality obrazu a zvuku.

Mezi další nové možnosti patří Cisco TelePresence Recording studio, které umožňuje vytvářet kvalitní video zprávy či nahrávat prezentace pro okamžité a zabezpečené přehrávání na jednotkách Cisco TelePresence v kvalitě s vysokým rozlišením 1080p. Ve spojení s Media Experience Engine mohou navíc uživatelé sledovat pořízené video záznamy i na řadě dalších zařízení, jako jsou osobní počítače, mobilní telefony či digitální tabule. Další novinkou je Cisco TelePresence Event Controls, který prostřednictvím systému Cisco TelePresence umožňuje jednoduše organizovat interní či externí akce pro více účastníků včetně prezentací, významných proslovů, přednášek a seminářů.

Dalším rozšířením je například nová možnost napojit jednání v systému Cisco TelePresence na obrazové stopy z jakéhokoliv standardizovaného videokonferenčního systému s vysokým či standardním rozlišením, ze systému WebEx a z dalších desktopových video aplikací, mezi něž patří i Microsoft Office Communicator. Spolupráce nástroje Cisco WebEx Meeting Center a systému Cisco Unified Video Conferencing umožňuje pokročilé obrazové funkce včetně možnosti připojit až 16 zobrazitelných účastníků.

Podle Cisco jsou moderní videokonferenční řešení typu Cisco TelePresence stále více využívány organizacemi po celém světě k vylepšení vzdálené spolupráce, přiblížení se zákazníkům a k zajištění přenosu znalostí. Cisco TelePresence je podle společnosti její nejrychleji rostoucí novou produktovou kategorií s více než třemi stovkami zákazníků a dvěma tisíci systémy instalovanými po celém světě.

Studie firmy Crimson Consulting Group uvádí, že většina společností dosáhne návratnosti investic do řešení Cisco TelePresence v průměru za čtrnáct měsíců. Některé firmy získají svou investici zpět i do půl roku a jedné společnosti se dokonce podařilo financovat další jednotky pouze z úspor rozpočtu na cestovní výdaje, aniž by to zatížilo rozpočet na informační technologie.