Hlavní navigace

Cisco představuje Application Velocity, vylepšení pro virtualizaci a optimalizaci síťových služeb

[Tisková zpráva] Nová technologie Application Velocity zvyšuje výkon aplikací a služeb – optimalizuje a zrychluje přenos dat mezi datovými centry a koncovými body. Přináší vylepšení pro služby založené na cloud architektuře

Sdílet

Parah, 1. listopadu 2010 – Společnost Cisco představila novou síťovou službu Application Velocity, která významně zvyšuje výkon a propustnost sítí. Služba je integrována ve směrovačích Cisco Integrated Services Routers, přináší podporu pro application-aware architekturu (inteligentní analýza provozu a optimalizace dle kritičnosti aplikací) a hraje klíčovou roli v architektuře Cisco Borderless Network. Usnadňuje také přechod organizací na moderní technologie, mezi které patří cloud infrastruktura, virtualizace a sjednocené pevné a bezdrátové sítě.

„Společnost Cisco se dlouhodobě zaměřuje na vývoj řešení pro optimalizaci provozu a síťové infrastruktury v datových centrech. Spojení technologie Application Velocity a nové generace routerů Cisco Integrated Services Router G2 je dalším krokem naší neustálé snahy o inovace, přinášející našim zákazníkům nižší náklady na datové přenosy při zachování kvality a efektivity služeb,“ uvedl Praveen Akkiraju, viceprezident a generální manažer skupiny Access Routing Technology společnosti Cisco

S rostoucím počtem inteligentních mobilních zařízení, používaných ve firemní sféře, roste i nutnost zajistit pro ně kvalitní připojení k firemním datům a službám. Se stoupající oblibou datově náročných multimediálních služeb pak vyvstává problém – jak zajistit přenos multimediálních dat bez obětování výkonu a omezení kvality. Řešením je spojení datových center, síťové infrastruktury a koncových zařízení do integrovaného systému a optimalizace přenosu. Application Velocity, díky application-aware technologiím pro optimalizaci provozu mezi datovými centry (s hostovanými aplikacemi) a koncovým zařízením, umožňuje kdykoliv dosáhnout optimálního provozu libovolné aplikace na libovolném zařízení. S Cisco Integrated Services Router Generation 2 a Application Velocity získají zákazníci možnost provozovat inovativní cloud služby a další nové technologie (například virtuální desktopy) s vysokou spolehlivostí a efektivitou.

Cisco dále oznámilo nové produkty v řadách směrovačů, přepínačů, bezpečnostních zařízení a mobilních technologií a ještě více tak rozšiřuje a zdokonaluje architekturu Borderless Network.

Základní vlastnosti
Application Velocity optimalizuje síťový provoz pro zajištění lepší dostupnosti a kontroly aplikací. Přináší urychlení aplikací a optimalizaci přenosu v rámci WAN s kontinuální adaptací na změny provozu v reálném čase. Součástí Application Velocity jsou nyní tyto nové technologie:

  • Cisco WAAS Express je novým řešením pro optimalizaci provozu ve WAN, které je založeno na Cisco IOS® Software a integrováno do Cisco ISR G2. Pro malé a střední podniky představuje cenově výhodnou alternativu ke službám nabízeným poskytovately. Díky podpoře optimalizace TCP provozu, komprese datového toku a odstranění redundance dokáže Cisco WAAS Express zdvojnásobit dostupnou šířku přenosového pásma a současně zvýšit výkon aplikací. Snadné nasazení a stálá dostupnost pak výrazně snižují provozní náklady.
  • Cisco WAAS jako součást ISR G2 Services-Ready Engine (SRE) – technologie pro on-demand (na vyžádání) akceleraci aplikací a optimalizaci WAN služeb. Využití najde zejména v geograficky rozlehlých WAN – například při propojení poboček a centrály – kde zajistí optimalizaci přenosově náročných aplikací (video hovory, datové sklady apod.) a zrychlí jejich odezvu.
  • Cisco Unified Communications System Express (UCS Express) rozšiřuje možnosti architektury Cisco Unified Communications System od datových center směrem k pobočkám a nabízí pokročilou end-to-end virtualizaci. Technologie UCS Express umožňuje provozovat libovolnou nativní aplikaci pro Windows či virtuální instanci aplikace v rámci VMware přímo na modulu ISR G2 SRE, a to bez nutnosti dalšího aplikačního serveru. Cisco UCS Express také podporuje hosting aplikací a odolnost proti poruchám pro zajištění provozu poboček při selhání WAN.

O Cisco Systems
Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují. Letos Cisco slaví 25 let v oblasti technologických inovací, výjimečného řízení firmy a společenské odpovědnosti. Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cis­co.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsro­om.cisco.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).