Hlavní navigace

Cisco předvedlo řešení založené na architektuře IMS pro konvergenci pevných a mobilních sítí v IP NGN

[Tisková zpráva] Řešení Cisco Service Exchange Framework pro IMS demonstruje bezproblémovou lokalizaci, roaming a převod spojení s dostupností na jednom telefonním čísle (single number reach) mezi WiFi a mobilní sítí.

Sdílet

Cisco Worldwide Analyst Conference – Společnost Cisco Systems úspěšně předvedla širokému publiku finančních a oborových analytiků konvergenci pevné a mobilní sítě (FMC – Fixed-Mobile Convergence). V oboru špičková ukázka předvedla Cisco SEF (Service Exchange Framework), vrstvu řízení služeb IP NGN (IP Next-Generation Network) podporující jak služby založené na architektuře IMS (IP Multimedia Subsystem), tak služby mimo IMS. SEF umožní operátorům rychlé nasazení hlasových, video a datových služeb, takže mohou zvýšit obrat a zlepšit vztahy se zákazníky.

Živá ukázka předvedla bezproblémovou lokalizaci, roaming a převod hlasových hovorů mezi WiFi a mobilní sítí s využitím duálního telefonu (WiFi + GSM) s jedním telefonním číslem. Tato schopnost, která je použitelná i pro datové a video služby, umožní operátorům poskytovat multimediální služby na různých klientských zařízeních a udržet kontinuitu služby a kvalitu (QoS) v různých přístupových sítích pro uživatele v práci, doma nebo na cestách. Inteligentní síť může dynamicky dodávat tyto služby přes nejefektivnější a nejkvalitnější síť bez toho, že by uživatelé museli cokoli udělat nebo si jen všimli, že došlo ke změně. To vede k větší spokojenosti uživatelů a vyšší loajálnosti zákazníků.

„Souhra dostupnosti hlasových a multimediálních služeb prostřednictvím více přístupových sítí, protokolů a platforem je komplikovaná a vyžadovala schopnosti nové generace vrstvy řízení služeb,“ řekl Joe McGarvey, hlavní analytik společnosti Current Analysis. „Úspěšnou demonstrací FMC Cisco indikuje, že je připraveno dodávat operátorům řešení, která budou potřebovat, aby uspěli v prostředí, kde se konkurenti snaží odlišit se nabízenými službami.“

Při ukázce byly použity klíčové komponenty Cisco Service Exchange Framework včetně platformy Cisco Call Session Control Platform (Cisco implementace IMS CSCF), softswitche Cisco BTS10200, vysokokapacitní hlasové brány Cisco MGX 8880 a systému Cisco PGW2200 Media Gateway Controller. S důrazem na interoperabilitu různých síťových a signalizačních protokolů (včetně SIP, GSM, MAP, MGCP a WiFi) bylo předvedeno, jak řešení Cisco zajišťuje odpovídající kvalitu služby (QoS) v libovolné síti a zároveň vyhovuje požadavkům na vynucení pravidel provozu definovaných operátorem. Předvedená infrastruktura je navržena nejen pro podporu FMC hlasových služeb, ale ve spojení s mobilními sítěmi třetí generace také pro video a datové služby.

Prezentace navíc demonstrovala interoperabilitu založenou na standardech mezi Cisco Service Exchange Framework a zařízeními od partnerů společnosti Cisco, včetně firem Apertio, HP a SIPquest.

„Service Exchange Framework umožní operátorům zpřístupnit konvergenci pevné a mobilní sítě pro jakoukoli službu, odkdudkoli a kdykoli,“ řekl Mike Volpi, senior vice president Cisco Routing and Service Provider Technology Group. „Těšíme se, že budeme pokračovat v inovacích a vedení oboru ve všech aspektech konvergence sítí, služeb a aplikací, zatímco se snažíme pomáhat našim zákazníkům dosahovat větších úspěchů.“

Více informací o řešeních Cisco Service Exchange Framework pro IMS naleznete na webových stránkách Cisco http://www.cis­co.com/go/ipngn4.

O společnosti Cisco Systems
Cisco Systems, Inc., (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým leaderem v internetových sítích. Informace o společnosti lze najít na http://www.cis­co.com. Nejčerstvější zprávy jsou vystaveny na adrese http://newsro­om.cisco.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).